Pacjenci z koronawirusem w regionie. Ilu ich jest, gdzie się leczą, jak się czują?
- 25 osób hospitalizowanych w kujawsko-pomorskich szpitalach z powodu COVID-19 jest w stanie ciężkim — poinformował w czwartek (16.04.) rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól.
W szpitalu jednoimiennym zakaźnym w Grudziądzu hospitalizowane są 42 osoby chore na COVID-19; pięć jest w stanie dobrym, 13 w średnim, a 24 w ciężkim.
W szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy leczonych jest dziewięciu pacjentów — wszyscy w stanie dobrym. Jeden z siedmiu pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 hospitalizowanych w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy jest w stanie ciężkim, czterech w średnim, a dwóch w dobrym.
Pięć osób jest hospitalizowanych w szpitalu zakaźnym w Toruniu. Troje pacjentów jest w stanie dobrym, a dwóch w średnim. W Nowym Szpitalu w Świeciu przebywa jeden pacjent z COVID-19, który jest w dobrym stanie.
W izolatorium w Ciechocinku przebywają obecnie 55 osób.
Łącznie w regionie hospitalizowanych są 64 osoby chore na COVID-19. Wśród tych pacjentów 20 jest w stanie dobrym, 19 w średnim, a 25 w ciężkim.
Dotychczas w woj. kujawsko-pomorskim na COVID-19 zmarło 12 osób, a 21 wyzdrowiało.
Zobacz także
Dziesięciu pacjentów i jeden pracownik. Już 46 zakażonych w szpitalu we Włocławku
2020-09-14, 18:33Do 46 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku. Czytaj dalej »
Zakażony pacjent z Włocławka nie żyje. Szpital wprowadza kolejne ograniczenia
2020-09-14, 15:20O zamknięciu pracowni endoskopii i zawieszeniu porodów rodzinnych - w związku z wykryciem ogniska koronawirusa - informuje w poniedziałek dyrekcja szpitala we Włocławku. Zakażeni pacjenci, przewiezieni do Grudziądza, są w stanie ciężkim… Czytaj dalej »
Koronawirus w szpitalu w Chełmży. Zakażeni pacjenci i personel, oddział zamknięty
2020-09-14, 14:25Nowe ognisko koronawirusa stwierdzono w Szpitalu Powiatowym w Chełmży (powiat toruński). Zakażonych jest osiem osób — pięciu pacjentów i trzech pracowników lecznicy. Czytaj dalej »
Odpowiedź autorki materiału na sprostowanie do tekstu o pielęgniarce zakażonej koronawirusem
2020-09-14, 10:15Od Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Kopernika w Toruniu, otrzymaliśmy sprostowanie dotyczące tekstu, pt. 'Pielęgniarka z koronawirusem. Covid - 19 powraca do szpitala miejskiego', z 25 sierpnia. Publikujemy je poniżej. Czytaj dalej »
18 tysięcy testów w regionie. Przebadają pracowników szpitali i przychodni
2020-09-14, 08:02Spodziewając się jesienią nowej fali epidemii, Urząd Marszałkowski rozpoczyna badania przesiewowe w kierunku Covid-19. - 18 tysiącami testów obejmiemy biały personel szpitali i przychodni funkcjonujących w systemie publicznej służby… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590