Nowoczesna dezynfekcja. Inowrocławska lecznica będzie odkażana...mgłą
Do szpitala inowrocławskiego dotarło właśnie jedno z najbardziej nowoczesnych - i bardzo w tej chwili potrzebnych - urządzeń dezynfekujących pomieszczenia. Płyny odkażające docierają do czyszczonych powierzchni w postaci mgławicy.
Urządzenie zostało zakupione przez firmę Alstal, nazywa się: Sentinel Room i służy do dezynfekcji pomieszczeń metodą zamgławiania.
- Pracownicy medyczni są na pierwszej linii walki o nasze zdrowie i życie. Zapewnienie im odpowiednich warunków do pracy musi być fundamentem naszych wspólnych działań – mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.
Starosta, prezydent i dyrektor szpitala przekazali podziękowania dla właściciela firmy Alstal. Koszt zakupu urządzenia to 123 tys. złotych.
Starosta inowrocławski Wiesława Pawłowska i prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza apelują do tych przedsiębiorców, których branże nie zostały bezpośrednio najmocniej dotknięte skutkami epidemii o udzielenie wsparcia lokalnemu szpitalowi.
Zobacz także
Apel burmistrza o szacunek dla nienoszących maseczki. W czerwonej strefie
2020-10-05, 17:39Do przeszło 100 tysięcy osób dotarł wpis na Facebooku burmistrza Janowca Wielkopolskiego, w którym - informując o wprowadzeniu czerwonej strefy na terenie powiatu żnińskiego - zaapelował o szacunek dla tych, którzy obostrzeń nie… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia: - 5 października i 109 zakażeń koronawirusem w regionie
2020-10-05, 10:11Po rekordowym weekendzie, nastąpił spadek dobowej liczby zakażeń koronawirusem w regionie. Wojciech Koper, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy, który był gościem Rozmowy Dnia w PRPiK podał, że minionej doby odnotowano… Czytaj dalej »
Od 3 października powiaty żniński i aleksandrowski w czerwonej strefie
2020-10-03, 12:15Dwa powiaty z naszego regionu są od soboty, 3 października, w strefie czerwonej w związku z wzmożonym atakiem koronawirusa na tym terenie. Co to oznacza dla mieszkańców i gości? Czytaj dalej »
Branża gastronomiczna Inowrocławia podnosi się, ale straty miasta są duże
2020-10-03, 09:45- Tylko z opłaty uzdrowiskowej do budżetu miasta wpłynęło o prawie 800 tysięcy złotych mniej - powiedział Polskiemu Radiu PiK prezydent Ryszard Brejza. Czytaj dalej »
Zakażeni lekarze, wstrzymane przyjęcia. Dramatyczna sytuacja szpitala w Grudziądzu
2020-10-02, 12:1817 pracowników i 4 pacjentów szpitala wielospecjalistycznego w Grudziądzu jest zakażonych koronawirusem. W czwartek wstrzymano przyjęcia na SOR i inne oddziały. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590