Urząd Wojewódzki: 26 osób chorych na Covid-19 z regionu w stanie ciężkim
25 osób zakażonych koronawirusem, w stanie ciężkim przebywa w jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Grudziądzu. Jedna taka osoba jest pacjentem Centrum Pulmunologii w Bydgoszczy.
W szpitalu jednoimiennym zakaźnym w Grudziądzu hospitalizowanych jest 41 osób chorych na COVID-19; 6 jest w stanie dobrym, 10 w średnim, a 25 w ciężkim.
- W szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy leczonych jest 12 pacjentów — wszyscy w stanie dobrym. Jeden z sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, hospitalizowanych w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy jest w stanie ciężkim, czterech w średnim, a jeden w dobrym - informuje Adrian Mól, rzecznik wojewody.
Siedem osób — wszyscy hospitalizowani w szpitalu zakaźnym w Toruniu — jest w stanie dobrym. W Nowym Szpitalu w Świeciu przebywa jeden pacjent z COVID-19, który jest w dobrym stanie.
W izolatorium w Ciechocinku przebywają obecnie 54 osoby.
Łącznie w regionie hospitalizowanych jest 67 osób; 27 jest w stanie dobrym, 14 w stanie średnim i 26 w stanie ciężkim. Dotychczas w woj. kujawsko-pomorskim na Covid-19 zmarło 11 osób; 21 wyzdrowiało.
Zobacz także
Które maski chronią nas najskuteczniej? Te z atestem, i stosowane jednorazowo
2021-03-24, 19:47Do niedawna specjalnie nie zwracaliśmy uwagi na to, czym zakrywamy nos i usta. Jednak w miarę trwania pandemii o wirusie wiemy coraz więcej. Już nie wystarczy zasłanianie nosa i ust szalikiem, a i maseczki materiałowe należałoby odłożyć… Czytaj dalej »
Wsparcie medyczne pilnie potrzebne! Dramatyczna sytuacja w Grudziądzu
2021-03-24, 10:14Rekordowa liczba pacjentów zarażonych koronawirusem przebywa w grudziądzkim szpitalu. Na oddziale covidowym hospitalizowanych jest 365 osób, z których 40 podłączonych jest do respitatorów. Szpital potrzebuje natychmiastowego wsparcia… Czytaj dalej »
Apel do lekarzy POZ o pomoc w czasie pandemii. Sztab kryzysowy we Włocławku
2021-03-24, 06:53Lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej mogą wspomóc szpitale w walce z koronawirusem. O taką pomoc zaapelowali dyrektor szpitala we Włocławku Karolina Welka i prezydent miasta Marek Wojtkowski. Czytaj dalej »
Koronawirus w akademikach UTP. Ciąg dalszy sprawy
2021-03-23, 16:15Studenci mieszkający obecnie w akademikach Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy przy ul. Kaliskiego muszą je opuścić do końca tygodnia. Taka jest decyzja władz uczelni, po tym jak u 34 osób związanych z UTP wykryto… Czytaj dalej »
Czy grozi nam twardy lockdown? Apel o przejście na pracę zdalną tam, gdzie jest to możliwe
2021-03-23, 14:15Jeżeli będziemy się zachowywać odpowiedzialnie, utrzymywać dystans, nosić maseczki, to nie dojdziemy do żadnego twardego lockdownu - powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył, że jeśli jednak… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590