Urząd Wojewódzki: 26 osób chorych na Covid-19 z regionu w stanie ciężkim
25 osób zakażonych koronawirusem, w stanie ciężkim przebywa w jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Grudziądzu. Jedna taka osoba jest pacjentem Centrum Pulmunologii w Bydgoszczy.
W szpitalu jednoimiennym zakaźnym w Grudziądzu hospitalizowanych jest 41 osób chorych na COVID-19; 6 jest w stanie dobrym, 10 w średnim, a 25 w ciężkim.
- W szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy leczonych jest 12 pacjentów — wszyscy w stanie dobrym. Jeden z sześciu pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, hospitalizowanych w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy jest w stanie ciężkim, czterech w średnim, a jeden w dobrym - informuje Adrian Mól, rzecznik wojewody.
Siedem osób — wszyscy hospitalizowani w szpitalu zakaźnym w Toruniu — jest w stanie dobrym. W Nowym Szpitalu w Świeciu przebywa jeden pacjent z COVID-19, który jest w dobrym stanie.
W izolatorium w Ciechocinku przebywają obecnie 54 osoby.
Łącznie w regionie hospitalizowanych jest 67 osób; 27 jest w stanie dobrym, 14 w stanie średnim i 26 w stanie ciężkim. Dotychczas w woj. kujawsko-pomorskim na Covid-19 zmarło 11 osób; 21 wyzdrowiało.
Zobacz także
SOR w Grudziądzu już działa. Był zamknięty po wizycie pacjenta z koronawirusem
2020-09-08, 12:41Grudziądzki SOR otwarty dla pacjentów. Oddział został zdezynfekowany po wizycie zakażonego pacjenta. Czytaj dalej »
Grudziądzcy nauczyciele chcą nauczania hybrydowego. Mówią, że chodzi o dobro uczniów
2020-09-08, 11:46Nauczyciele twierdzą, że obecne przepisy na skomplikowane i nie chronią uczniów w dużych szkołach. Pedagodzy proszą ministra edukacji o zmianę przepisów. Czytaj dalej »
Oddział ratunkowy w grudziądzkim szpitalu zamknięty. Powód: koronawirus
2020-09-07, 19:16Szpital Oddział Ratunkowy w grudziądzkiej lecznicy zamknięto po tym, jak u jednego z przyjmowanych pacjentów wykryto koronawirusa. Czytaj dalej »
Koronawirus u kolejnych pięciu nauczycieli. Szkoła pracuje w trybie hybrydowym
2020-09-07, 16:08Na Covid-19 zachorowało pięciu kolejnych nauczycieli SP nr 47 w Bydgoszczy. Od wtorku (8 września) placówka, za zgodą sanepidu, będzie funkcjonowała w trybie hybrydowym. Czytaj dalej »
Już ponad 200 osób z gminy Unisław przebywa na kwarantannie
2020-09-07, 14:12Taka decyzja zapadła po tym, gdy u dwóch nauczycieli wykryto koronawirusa. Wójt gminy wprowadził dodatkowe środki bezpieczeństwa. Odwołał imprezy i ograniczył przyjęcia w instytucjach publicznych. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590