Dwie pielęgniarki ze szpitala z koronawirusem. 100 osób poddanych testom
Dwie pielęgniarki pracujące w szpitalu zakaźnym w Toruniu, który jest częścią Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, są zakażone koronawirusem. Do badań pobrano próbki od około 100 osób z personelu.
- W szpitalu zakaźnym, który jest częścią naszej placówki, przebywa obecnie siedem osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Dwie z tych osób to pielęgniarki pracujące w tym szpitalu. Stan wszystkich chorych jest dobry - mówi rzecznik prasowy wojewódzkiej lecznicy Janusz Mielcarek.
Dodaje, że w szpitalu zakaźnym prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne. Od wszystkich pozostałych osób z personelu pobrano wymazy do badań. - To około 100 osób. W tej chwili spływają do nas wyniki. Znamy do tej pory mniej więcej połowę z nich i wszystkie są ujemne - podkreśla rzecznik. - Pozostałe wyniki powinny być znane bardzo szybko.
Wcześniej trzeba było odizolować części oddziału wewnętrznego tego szpitala z uwagi na zakażenie koronawirusem jednej z lekarek. Wyniki testów zrobionych innym osobom okazały się ujemne, więc oddział wrócił do normalnego funkcjonowania.
Przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono także na początku kwietnia u jednego z pacjentów szpitala dziecięcego w Toruniu, który również jest częścią wojewódzkiego. Na oddziale tej placówki przebywały wówczas dwie osoby, więc pacjent z kontaktu również trafił do szpitala zakaźnego w Grudziądzu.
Zobacz także
Które maski chronią nas najskuteczniej? Te z atestem, i stosowane jednorazowo
2021-03-24, 19:47Do niedawna specjalnie nie zwracaliśmy uwagi na to, czym zakrywamy nos i usta. Jednak w miarę trwania pandemii o wirusie wiemy coraz więcej. Już nie wystarczy zasłanianie nosa i ust szalikiem, a i maseczki materiałowe należałoby odłożyć… Czytaj dalej »
Wsparcie medyczne pilnie potrzebne! Dramatyczna sytuacja w Grudziądzu
2021-03-24, 10:14Rekordowa liczba pacjentów zarażonych koronawirusem przebywa w grudziądzkim szpitalu. Na oddziale covidowym hospitalizowanych jest 365 osób, z których 40 podłączonych jest do respitatorów. Szpital potrzebuje natychmiastowego wsparcia… Czytaj dalej »
Apel do lekarzy POZ o pomoc w czasie pandemii. Sztab kryzysowy we Włocławku
2021-03-24, 06:53Lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej mogą wspomóc szpitale w walce z koronawirusem. O taką pomoc zaapelowali dyrektor szpitala we Włocławku Karolina Welka i prezydent miasta Marek Wojtkowski. Czytaj dalej »
Koronawirus w akademikach UTP. Ciąg dalszy sprawy
2021-03-23, 16:15Studenci mieszkający obecnie w akademikach Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy przy ul. Kaliskiego muszą je opuścić do końca tygodnia. Taka jest decyzja władz uczelni, po tym jak u 34 osób związanych z UTP wykryto… Czytaj dalej »
Czy grozi nam twardy lockdown? Apel o przejście na pracę zdalną tam, gdzie jest to możliwe
2021-03-23, 14:15Jeżeli będziemy się zachowywać odpowiedzialnie, utrzymywać dystans, nosić maseczki, to nie dojdziemy do żadnego twardego lockdownu - powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył, że jeśli jednak… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590