Kujawsko-Pomorskie: 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie 352
W woj. kujawsko-pomorskim potwierdzono siedem nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformował we wtorek po południu rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Łącznie w regionie na COVID-19 zachorowały dotąd 352 osoby. Dziewięć zmarło, a 20 wyzdrowiało.
Kolejni zakażeni to: trzy osoby z Torunia, jedna z Grudziądza oraz dwie z powiatu żnińskiego i jedna z powiatu lipnowskiego.
Łącznie w województwie stwierdzono koronawirusa u 352 osób. Wyzdrowiało 20 osób. Na COVID-19 zmarło dziewięć osób.
We wtorek poinformowano o śmierci dwóch mężczyzn - 70- i 75-latka. Obaj mieli choroby współistniejące i zostali przewiezieni do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu z lecznicy w Toruniu.
- W szpitalu zakaźnym w Grudziądzu hospitalizowanych jest 102 pacjentów w związku z koronawirusem; 41 z nich jest zakażonych, a 17 chorych jest podłączonych pod respirator - poinformowała we wtorek rzecznik prasowa lecznicy Izabela Hirsch-Lewandowska.
W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Wł. Biegańskiego, przemianowanym na jednoimienny zakaźny, jest 1100 łóżek. Placówka dysponuje 65 respiratorami.
Zobacz także
Szczepionkobus dojeżdża niemal pod same drzwi - dziś (23.08.) był w gminie Gruta
2021-08-23, 16:38Niektóre miejscowości naszego regionu powoli zbliżają się do zalecanego przez lekarzy bezpiecznego współczynnika osób zaszczepionych. Statystykom tym bardzo pomaga m.in. kursujący po województwie szczepionkobus, który odwiedza głównie… Czytaj dalej »
Koronawirus w Polsce: 176 nowych przypadków koronawirusa, 8 na Pomorzu i Kujawach
2021-08-05, 10:46Badania potwierdziły 176 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło sześć osób z COVID-19 - poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Czytaj dalej »
Bezdomny nie przyjdzie do punktu szczepień, więc w Toruniu jadą do niego
2021-08-03, 21:00W Toruniu rozpoczęła się akcja szczepień przeciw COVID-19 wśród osób bezdomnych. Strażnicy miejscy z zespołem medycznym odwiedzają wytypowane wcześniej miejsca. Czytaj dalej »
Pracownicy zmuszani do szczepień i straszeni zwolnieniami? Wodociągi: To nieprawda!
2021-08-03, 20:03Poseł Jakub Kulesza z Lublina interweniuje w Miejskich Wodociągach i Kanalizacji w Bydgoszczy. Sprawa dotyczy rzekomych list pracowników niezaszczepionych przeciw COVID-19. - Nikogo nie zmuszamy do szczepień, działamy zgodnie z prawem… Czytaj dalej »
Zaszczep się w centrum Bydgoszczy. Bez rejestracji, wystarczy dowód osobisty
2021-07-30, 12:29W piątek i sobotę (30-31 lipca) można się zaszczepić przeciw COVID-19 w amfiteatrze przy ul. Grodzkiej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590