Kujawsko-Pomorskie: 345 zakażeń koronawirusem, 20 osób wyzdrowiało
345 - tyle potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem jest obecnie na Kujawach i Pomorzu. Odnotowano też 20 przypadków ozdrowieńców - poinformował wojewoda kujawsko-pomorski MIkołaj Bpgdanowicz.
- Są to osoby, które po wcześniejszym wyniku dodatnim uzyskały 2 wyniki ujemne i mogą już normalnie funkcjonować w przestrzeni publicznej i nie zarażają - podkreślił Mikołaj Bogdanowicz.
Także szpitale, w których potwierdzono ostatnio przypadki koronawirusa wracają do normalnej pracy - dodaje wojewoda.
- Mówimy tutaj o szpitalu we Włocławku, o Szpitalu Miejskim w Toruniu oraz o Bizielu, wojskowym, Szpitalu Dziecięcym, szpitalu MSWiA w Bydgoszczy - to jednostki, w których stwierdziliśmy zakażenie wśród lekarzy, pielęgniarek oraz pacjentów. W wyniku podejmowanych działań przez dyrekcję tych szpitali i sanepid sytuację mamy obecnie opanowaną i poszczególne oddziały tych szpitali wracają do normalnego trybu pracy - podkreślił wojewoda.
Mikołaj Bogdanowicz przypomina też, że od najbliższego czwartku (16 kwietnia) będzie obowiązek zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Wychodząc z domu trzeba będzie więc mieć maseczkę, chustę lub szalik.
Zobacz także
Wariant Omikron dotarł do naszego regionu. Oficjalnie potwierdzono cztery przypadki
2022-01-10, 13:19- Wariant Omikron wykryto w Kujawsko-Pomorskiem u osób, które przyjechały z zagranicy - mówi dr Paweł Rajewski, wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych w regionie. Czytaj dalej »
Pandemia koronawirusa w regionie. Przygotowujemy się na piątą falę
2022-01-06, 08:00- Wariant omikron koronawirusa prędzej czy później dotrze do naszego regionu, dlatego nie odmrażamy łóżek covidowych , które były potrzebne w szczycie czwartej fali pandemii - mówił na konferencji prasowej kujawsko-pomorski wojewoda… Czytaj dalej »
Pandemia koronawirusa w regionie w roku 2021. Najgorszy był kwiecień
2022-01-02, 13:55W minionym roku przeżyliśmy dwie fale pandemii koronawirusa. W naszym regionie zakażenie wykryto u ponad 156 tysięcy osób. Zmarło ponad 4,5 tysiąca zakażonych. Covidowy 2021 rok w Kujawsko-Pomorskiem podsumował Maciej Wilkowski. Czytaj dalej »
Prezydent Torunia: Łóżek covidowych wystarczy, nowe nie powstaną
2021-12-29, 19:45- Nie będzie dodatkowych miejsc covidowych w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu - poinformował na konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski. Czytaj dalej »
Przyszedł czas na trzecią dawkę szczepionki, a e-skierowania nie było...
2021-12-23, 20:00Co zrobić w przypadku, gdy nie otrzymaliśmy automatycznego skierowania na dawkę przypominającą szczepienia przeciw COVID-19? Taka sytuacja spotkała jedną z bydgoszczanek. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590