Kujawsko-pomorscy lekarze uczestniczyli w wideokonferencji z medykami z Wuhan
Lekarze z województwa kujawsko-pomorskiego uczestniczyli w wideokonferencji z medykami z chińskiego Wuhan. Tematem było diagnozowanie i leczenie Covid-19, a także przeciwdziałanie pandemii.
Wuhan, miasto, od którego rozpoczęła się pandemia Covid-19, jest stolicą prowincji Hubei, z którą województwo kujawsko-pomorskiego współpracuje od dziewięciu lat. Dzięki temu możliwa była wymiana doświadczeń lekarzy.
- Naszych medyków interesowały przede wszystkim proces leczenia chorych i rokowania w przebiegu Covid-19, standardy stosowania testów diagnostycznych i aspekty techniczne walki z koronawirusem. Pytania dotyczyły także zagadnień z dziedziny pulmonologii i anestezjologii - poinformowała rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu Beata Krzemińska.
W wideokonferencji wzięli udział specjaliści z zakresu radiologii, pulmonologii, anestezjologii i chorób zakaźnych z Wuhan Union Hospital oraz kierownictwo tej placówki, a z Polski medycy z siedmiu szpitali: Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu, Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy, Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy, szpitala w Grudziądzu i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. bł. ks. J. Popiełuszki we Włocławku.
Dotychczas współpraca partnerska z Wuhan dotyczyła m.in. edukacji, gospodarki i turystyki.
Zobacz także
W Kinder Parku zabawa trwa. Jak to możliwe w pandemii? Sanepid się dowie
2021-04-13, 20:00Sanepid przeprowadził kontrolę w Kinder Parku w Toruniu. Jak informowaliśmy, centrum rozrywki dla dzieci działa mimo obostrzeń, a ze zjeżdżalni i trampolin korzystają całe rodziny. Po doniesieniach PRPiK na miejscu pojawiła się… Czytaj dalej »
Będzie rehabilitacja dla pacjentów, którzy cierpią po przejściu koronawirusa
2021-04-13, 18:22Osoby które przechorowały COVID -19 będą mogły skorzystać z programu rehabilitacji, który przygotowuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Rehabilitacja ma potrwać od 2 do 6 tygodni. Obejmie opiekę lekarską, pielęgniarską i psychologicz… Czytaj dalej »
Czarnek w Toruniu: Z nauczaniem zdalnym trzeba skończyć jak najszybciej
2021-04-13, 07:46- Nauczanie zdalne jest tylko przykrą koniecznością i trzeba z tym skończyć, jak tylko warunki pandemiczne, sytuacja w szpitalach na to pozwolą - mówił w Toruniu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Czytaj dalej »
Nie ma kolejnych zakażeń bakterią New Delhi w szpitalu w Ciechocinku
2021-04-10, 14:40Są już wyniki badań. W grupie ponad 20 pacjentów nie stwierdzono obecności patogenu New Delhi opornego na antybiotyki. Przypomnijmy, że wcześniej bakteria ta pojawiła się u trzech osób chorujących na COVID - 19. Jedna z nich zm… Czytaj dalej »
Po kontroli, NFZ upomniał szpital w Ciechocinku za szczepienie poza kolejnością
2021-04-10, 12:08Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo - Rehabilitacyjny w Ciechocinku kilka miesięcy temu zaszczepił grupę naukowców UMK, w tym posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego. NFZ dopatrzył się w tej sprawie nieprawidłowości. Szczepiono poza kryteriami… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590