Strażak-ochotnik na kwarantannie. Jednostka OSP Papowo Toruńskie profilaktycznie wyłączona z działań
Strażacy ochotnicy z Papowa Toruńskiego zostali wyłączeni z działań ratowniczo-gaśniczych. Na wniosek sanepidu jeden ze strażaków został objęty kwarantanną.
- Decyzja o niedysponowaniu jednostki ma charakter profilaktyczny. Ma na celu zapewnić bezpieczeństwo ratownikom oraz osoby ratowanym. Chciałbym podkreślić, że na terenie gminy Łysomice funkcją jeszcze 4 jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. To: OSP Lulkowo, Turzno oraz OSP Kamionki Duże. Na terenie powiatu toruńskiego funkcjonuja 4 jednostki ratowniczo-gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej. Chciałbym zapewnić mieszkańców gminy Łysomice, że czasowe niedysponowanie do działań ratowniczo-gaśniczych jednostki OSP Papowo Toruńskie nie wpłynie negatywnie na poziom bezpieczeństwa gminy, powiatu i województwa. Obszar operacyjny jednostki zostanie obsłużony przez jednostki z nią sąsiadujące - podkreślił st. kpt. Arkadiusz Piętak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.
Decyzję o wyłączeniu jednostki do 17 kwietnia podjął wójt gminy Łysomice. Jednostka OSP Papowo Toruńskie na swoim profilu zapewnia, że jej druhowie „nigdy świadomie nie naraziliby siebie, bliskich i mieszkańców na jakiekolwiek zagrożenie”.
Niedawno krótkotrwałą kwarantanną objęto kilkunastu strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy. Nie stwierdzono przypadków zakażania. Strażacy wrócili do służby.
Zobacz także
Koronadane z 10 kwietnia: w kraju prawie 25 tys. zakażeń i 749 zgonów
2021-04-10, 10:56- Mamy 24 856 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - zawiadamia Ministerstwo Zdrowia z raporcie dobowym z 10 kwietnia. Nie żyje 749 osób. Czytaj dalej »
Strażacy są zawsze na pierwszej linii frontu - nie tylko pożarniczego
2021-04-09, 20:15Strażakom bardzo szybko udało się opanować pożar trawy na Ludwikowie w Bydgoszczy. Ogień pojawił się w piątek (09.04.)przed 16.00, na skarpie wzdłuż torów kolejowych. Za wieloma tego typu wypadkami stoją podpalacze. Strażacy… Czytaj dalej »
Chorych z COVID-19 w regionie coraz więcej, szpitale obłożone. Pomagają klerycy i księża
2021-04-09, 12:01Większość łóżek dla pacjentów z COVID-19 w regionie jest zajętych. W Toruniu personel na oddziale covidowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego wspiera 17 kleryków i dwóch księży z toruńskiego Seminarium Duchownego. Czytaj dalej »
Zakażenia koronawirusem w akademikach. Nasz region w czołówce
2021-04-08, 15:20Kujawsko-pomorskie jest w czołówce województw, w których odnotowano najwięcej zakażeń koronawirusem wśród studentów i doktorantów mieszkających w akademikach - tak wynika z monitoringu prowadzonego przez zespół Konferencji Rektorów… Czytaj dalej »
Po pięć sztuk na osobę. Darmowe maseczki do odbioru w Bydgoszczy [lista szkół, wideo]
2021-04-08, 08:40Mieszkańcy Bydgoszczy od czwartku (8 kwietnia) mogą odbierać po pięć sztuk maseczek ochronnych. Będą czekały na nich w bydgoskich szkołach. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590