Kujawsko-Pomorskie: 23 nowe przypadki koronawirusa, 4 osoby wyzdrowiały
W woj. kujawsko-pomorskim potwierdzono kolejne 23 przypadki zakażenia koronawirusem – poinformował w sobotę rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Łącznie w regionie chorych jest 313 osób.
Kolejni zakażeni to: osiem osób z Torunia, cztery z Bydgoszczy, po dwie z Włocławka oraz z powiatów aleksandrowskiego i toruńskiego, a także jednej z Grudziądza oraz powiatów bydgoskiego, chełmińskiego, świeckiego i wąbrzeskiego.
W regionie wyzdrowiały kolejne cztery osoby.
Łącznie w województwie stwierdzono dotychczas koronawirusa u 313 osób. Wyzdrowiało łącznie 16 osób. Na COVID-19 zmarło siedem osób.
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w sobotę zaapelował do mieszkańców województwa o przestrzeganie obowiązujących rygorów i spędzenie świąt w domu. Podkreślił, że gdyby nie restrykcje wprowadzone przez rząd i przestrzeganie ich przez społeczeństwo obecnie w Polsce byłoby 25 lub 40 tysięcy zakażonych.
- Mamy okres świąt, bardzo proszę, aby cały czas przestrzegać obowiązujących zasad. Zdrowie nasze, naszych bliskich jest uzależnione od zastosowania kwarantanny domowej. Im lepiej będziemy przestrzegać te restrykcyjne zasady, tym szybciej powrócimy do normalności. Rzeczywiście jest trudno, mamy coraz ładniejszą pogodę, bardzo chcielibyśmy po tych kilku tygodniach wyjść na zewnątrz, korzystać z uroków wiosny. Jednak dla zachowania bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich pozostańmy w domu. To spowoduje, że wcześniej będziemy mogli wrócić do normalności - apelował wojewoda.
Zobacz także
Szczepień musi być więcej - o to apelują toruńscy działacze PO
2021-04-20, 09:28- Wzywamy rząd do natychmiastowego uruchomienia centrów powszechnych szczepień przygotowanych przez samorządy i odblokowania zapisów na szczepienia dla wszystkich chętnych Polaków!- to postulat działaczy PO z Torunia. Czytaj dalej »
Po pandemii mniej restauracji w galeriach, więcej przy ulicach handlowych
2021-04-19, 16:03- Przeciągająca się pandemia koronawirusa i kolejne lockdowny w centrach handlowych mogą spowodować, że gastronomia będzie szukała dla siebie alternatywnych lokalizacji i głównie będą to ulice handlowe - wskazuje CBRE. Czytaj dalej »
Masowe szczepienia w Świeciu: hala gotowa, na początek 400 osób dziennie
2021-04-19, 11:31Hala widowiskowo-sportowa w Świeciu jest gotowa, aby rozpocząć w niej masowe szczepienia. Będzie to jedyny taki obiekt w powiecie świeckim. Czytaj dalej »
Złapać oddech? Ważne, by go zatrzymać, wydłużyć. Po prostu to ćwiczyć!
2021-04-16, 07:53Skutki zakażenia koronawirusem są często długofalowe, niekiedy bywa potrzebna żmudna rehabilitacja. Bydgoskie Centrum Pulmunologii na różne sposoby pomaga pacjentom w powrocie do zdrowia. Proponuje między innymi ćwiczenia oddechowe… Czytaj dalej »
Spłonął mobilny punkt pobrań we Włocławku. Detektyw Rutkowski w akcji
2021-04-15, 19:54Włocławska policja prowadzi dochodzenie w sprawie podpalenia mobilnego punktu testów na koronawirusa. Kontener spłonął we wtorek (13.04.) w nocy przy ul. Broniewskiego. Detektyw Krzysztof Rutkowski oferuje nagrodę za pomoc w ujęciu… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590