Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska wspiera służbę zdrowia w czasach pandemii koronawirusa
Przekazanie pieniędzy na utylizację zużytych ubrań ochronnych wykorzystywanych w szpitalach przez lekarzy, ratowników i personel medyczny podczas opieki nad chorymi na koronawirusa, jak również warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na profilu na Facebooku – to wkład Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Toruniu w walkę ze skutkami COVID-19.
– Jako 16 funduszy w całej Polsce, chcieliśmy się włączyć w walkę z koronawirusem. Wiele instytucji, spółek skarbu państwa włącza się w ten sposób, że zakupują ubrania robocze, maski, rękawice ochronne. My pomyśleliśmy o tym, żeby te rzeczy pomóc w bezpieczny sposób zutylizować, dlatego chcemy przekazać środki szpitalom, w tym szpitalom w Bydgoszczy i w Toruniu, i w całej Polsce, Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska przeznaczają kwotę 3,27 mln, a w kujawsko-pomorskim 150 tys zł – powiedział Ireneusz Stachowiak, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.
Zobacz także
Dokumentację medyczną w szpitalu w Grudziądzu odbierzesz bez wchodzenia do placówki
2020-12-20, 10:10Zmieni się punkt odbioru dokumentacji medycznej w grudziądzkim szpitalu. Jeszcze w grudniu historię leczenia pacjent będzie mógł odebrać przy punkcie segregacji przez wejściem do placówki. Zmiana ma poprawić bezpieczeństwo pacj… Czytaj dalej »
Poradnia dla pacjentów po COVID-19. Zaoferuje kompleksową pomoc
2020-12-17, 16:39W Toruniu powstanie pierwsza w regionie poradnia dla pacjentów po przejściu zakażenia koronawirusem. Utworzą ją lekarze Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu na bazie Regionalnego Centrum Kardiologii. Czytaj dalej »
Tysiące maseczek przyjechały z Mannheim. Dar dla Bydgoszczy [wideo, zdjęcia]
2020-12-16, 17:0750 tysięcy jednorazowych maseczek to prezent dla Bydgoszczy od partnerskiego, niemieckiego miasta Mannheim. Trafią do Szpitala Miejskiego i miejskich instytucji pomocy społecznej. Czytaj dalej »
Poseł Anna Kwiecień: dezynfekcja, dystans, maseczki - to nie jest wielki trud
2020-12-16, 12:10- Noszenie maseczki jest bardzo niewielkim wyrzeczeniem w porównaniu z kłopotami, które przeżywają przedsiębiorcy — mówiła poseł Anna Kwiecień z Prawa i Sprawiedliwości, która była gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »
Wolontariat w czasie koronawirusa: sanepid potrzebuje wsparcia
2020-12-16, 09:08To propozycja dla studentów kierunków: administracja, zarządzanie, prawo, a także kierunków technicznych. Żacy mogą wesprzeć Powiatowe Stacje Sanitarno - Epidemiologiczne z całego województwa, które poszukują wolontariuszy. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590