Przez koronawirusa dwa oddziały Szpitala Dziecięcego zamknięte
Intensywna terapia i chirurgia dziecięca – Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy musiał zamknąć dwa oddziały po tym, jak u u siedmiu pracowników wykryto zakażenie koronawirusem.
Pozostałe oddziały pracują normalnie, a ich pacjenci są bezpieczni. - Jesteśmy w takiej fazie, że zbliżamy się do okresu, że osoby zakażone wyzdrowieją i mamy nadzieję, że już po świętach będziemy mogli uruchomić dwa zamknięte obecnie oddziały - mówi dr Danuta Kurylak, dyrektor placówki ds. lecznictwa.
Dyrektor zapewnia, że operacje małych pacjentów mogą się odbywać bez problemu. - Mamy zawsze jednego dyżurnego anestezjologa i pielęgniarkę anestezjologiczną, i jak jest potrzeba wykonania zabiegu operacyjnego - to dotyczy najczęściej chirurgi - to się je wykonuje – mówi.
W związku z wykrytym zakażeniem, testom poddano 267 osób spośród personelu medycznego lecznicy.
Zobacz także
Marszałek Piotr Całbecki z koronawirusem. Przebywa w izolacji
2021-01-18, 13:24Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego zakażony koronawirusem - dowiedzieli się dziennikarze Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »
Kurator Marek Gralik: szkoły przygotowane na powrót najmłodszych uczniów
2021-01-17, 13:44Uczniowie klas I-III szkół podstawowych w poniedziałek (18 stycznia) wracają do nauki stacjonarnej w szkołach. Powrót będzie odbywał się w reżimie sanitarnym. Czytaj dalej »
Otworzyła się pierwsza restauracja na toruńskiej Starówce. Będzie efekt domina? [aktualizacja]
2021-01-16, 12:38Pierwsza restauracja na toruńskiej Starówce otworzyła się w sobotę pomimo lockdownu i obostrzeń związanych ze stanem epidemii. O godzinie 11.00 w „Smakach Indii” pojawiło się ok. 20 osób. Właściciele przekonują, że są w… Czytaj dalej »
Kryminały, sensacja i literatura obyczajowa. Co się czyta w Lubiczu?
2021-01-16, 09:30Początek roku to również czas podsumowań, raportów, liczenia zysków i strat. Tych ostatnich, niestety, za rok 2020 będzie więcej. Dobrze natomiast ma się czytelnictwo i pozycja książki, którą zainteresowanie znacznie wzrosło… Czytaj dalej »
Kujawsko-Pomorskie: ponad 22 tysiące osób zaszczepionych przeciw koronawirusowi
2021-01-15, 21:2022 101 osób zaszczepiono dotąd w woj. kujawsko-pomorskim przeciw COVID-19. W szpitalu koordynującym walkę z epidemią koronawirusa w regionie - lecznicy w Grudziądzu - podano pierwszą dawkę szczepionki już 1845 osobom z grupy „0… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590