Przystań Bydgoszcz dla służb medycznych. „Niech zbierają siły w pięknym miejscu”
Przystań Bydgoszcz, czyli hotel dla wodniaków nad Brdą - decyzją prezydenta miasta - staje się przystanią dla służb medycznych, które walczą z koronawirusem.
Rafał Bruski poinformował o przekazaniu hotelu do dyspozycji medyków, którzy w tym komfortowym i zacisznym miejscu będą mogli odpocząć po wielu godzinach ciężkiej pracy. - Wszyscy walczymy z koronawirusem, zarówno rząd, jak i samorząd. Jednak ta walka przede wszystkim spoczywa na służbie zdrowia, która jest na pierwszej linii frontu. To oni narażają swoje zdrowie i życie, ratując innych. Za tę wspaniałą postawę jestem im bardzo wdzięczny, stąd też decyzja o tym, aby udostępnić im Przystań Bydgoszcz, piękny obiekt nad Brdą – mówi prezydent. - Ci, którzy pracują na co dzień w obszarze służby zdrowia, ze względu na zagrożenie jakie niosą swoim rodzinom, będą mogli wracać do Przystani. Myślę, że w tak urokliwym miejscu medycy będą mogli zbierać siły do walki w czasie pomiędzy dyżurami - dodaje.
Informacja o dostępnych pokojach hotelowych trafiła dzisiaj do 11 placówek – bydgoskich szpitali i pogotowia ratunkowego. - W sumie do dyspozycji oddajemy 22 pokoje, które pomieszczą ponad 40 medyków. Hotel jest już przygotowany na przyjęcie służb medycznych. Zabezpieczyliśmy odpowiednią ilość rękawiczek ochronnych, maseczek oraz środków dezynfekujących – mówi Gracjan Topczewski, prezes BOS.
Osoby z białego personelu medycznego, które zdecydują się na skorzystanie z propozycji będą miały zapewniony nocleg w Przystani Bydgoszcz. Za pobyt służb medycznych nie będą pobierane opłaty. O długości pobytu będzie decydować dyrekcja placówki, która zgłosi zapotrzebowanie na pokoje hotelowe dla swoich pracowników.
Zobacz także
Nowe oszustwo: dzwonią do seniorów i udają ich krewnych chorych na COVID-19
2022-01-22, 16:18Oszuści wyłudzają pieniądze metodą „na wnuczka”, wykorzystując opowieść o koronawirusie. Dzwonią głównie do seniorów i podają się za członka rodziny, który zachorował na COVID-19 i jest w bardzo złym stanie. Po chwili… Czytaj dalej »
Nie możesz wybrać się do punktu szczepień? Zadzwoń, a przyjadą do Ciebie
2022-01-18, 14:50Wyjazdowy punkt szczepień będzie działał w Inowrocławiu. Dotrze do tych osób, które chcą się zaszczepić, ale ze względu na stan zdrowia nie są w stanie wybrać się do punktu stacjonarnego. Czytaj dalej »
Omikron w regionie. „Zaczyna się jak przeziębienie, ale powikłania groźne"
2022-01-18, 12:15Pięć przypadków wariantu omikron wykryto w ciągu ostatniej doby w Kujawsko-Pomorskiem. - To oficjalne dane, zakażonych jest na pewno znacznie więcej - mówi dr Paweł Rajewski. Czytaj dalej »
Bydgoska Straż Miejska znów oddelegowana do zadań covidowych. Prosi o wyrozumiałość
2022-01-11, 08:13Wojewoda kujawsko-pomorski zdecydował, że municypalni mają od 9 stycznia wspierać policję w działaniach profilaktycznych związanych z pandemią koronawirusa. Ta współpraca ma potrwać miesiąc i jest priorytetowa. Czytaj dalej »
Nagrodzono gminy, w których zaszczepiło się najwięcej mieszkańców
2022-01-10, 17:14Ponad 32 mln złotych trafiło lub wkrótce trafi na konta 55 kujawsko-pomorskich samorządów na walkę z pandemią koronawirusa. To nagrody w konkursie „Rosnąca odporność”. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590