W szpitalu im. Biziela wstrzymano wypisy. Trzy kolejne osoby z koronawirusem
Kolejne trzy osoby z personelu Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy są zakażone koronawirusem. To zatrudnieni w Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej - poinformowała w niedzielę rzeczniczka placówki Kamila Wiecińska.
Łącznie zakażenie koronawirusem stwierdzono u 18 pracowników szpitala, w tym czterech Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej. - Otrzymaliśmy większość wyników badań, którym zostali poddani pracownicy kliniki - na 150 pobranych próbek znamy wyniki 120. Dochodzenie epidemiologiczne trwa, między innymi pobierane są próbki od wszystkich pacjentek kliniki i od noworodków - podkreśliła rzeczniczka.
Wstrzymano wszystkie wypisy do domu; decyzja w tej sprawie zostanie podjęta po otrzymaniu wszystkich wyników badań.
Rzeczniczka dodała, że tak jak wcześniej informowała, w przypadku pacjentek, które zgłoszą się w zaawansowanej fazie porodu, poród zostanie odebrany w klinice w wyodrębnionym zapleczu, wykluczającym kontakt z osobami pozostającymi pod obserwacją. Pacjentki, które zgłoszą się do Izby Przyjęć Położniczej we wcześniejszej fazie porodu, kierowane będą do innych placówek.
W sobotę szpital podał, że stwierdzono zakażenia u trzech osób zatrudnionych w szpitalu — z Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz administracji. Przed tygodniem informowano o pięciu przypadkach zakażenia wśród personelu oddziału neurochirurgii, który został odizolowany. Później przekazano informacje o siedmiu kolejnych zakażeniach i wstrzymaniu przyjęć na oddział intensywnej terapii.
Zobacz także
Apel burmistrza o szacunek dla nienoszących maseczki. W czerwonej strefie
2020-10-05, 17:39Do przeszło 100 tysięcy osób dotarł wpis na Facebooku burmistrza Janowca Wielkopolskiego, w którym - informując o wprowadzeniu czerwonej strefy na terenie powiatu żnińskiego - zaapelował o szacunek dla tych, którzy obostrzeń nie… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia: - 5 października i 109 zakażeń koronawirusem w regionie
2020-10-05, 10:11Po rekordowym weekendzie, nastąpił spadek dobowej liczby zakażeń koronawirusem w regionie. Wojciech Koper, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy, który był gościem Rozmowy Dnia w PRPiK podał, że minionej doby odnotowano… Czytaj dalej »
Od 3 października powiaty żniński i aleksandrowski w czerwonej strefie
2020-10-03, 12:15Dwa powiaty z naszego regionu są od soboty, 3 października, w strefie czerwonej w związku z wzmożonym atakiem koronawirusa na tym terenie. Co to oznacza dla mieszkańców i gości? Czytaj dalej »
Branża gastronomiczna Inowrocławia podnosi się, ale straty miasta są duże
2020-10-03, 09:45- Tylko z opłaty uzdrowiskowej do budżetu miasta wpłynęło o prawie 800 tysięcy złotych mniej - powiedział Polskiemu Radiu PiK prezydent Ryszard Brejza. Czytaj dalej »
Zakażeni lekarze, wstrzymane przyjęcia. Dramatyczna sytuacja szpitala w Grudziądzu
2020-10-02, 12:1817 pracowników i 4 pacjentów szpitala wielospecjalistycznego w Grudziądzu jest zakażonych koronawirusem. W czwartek wstrzymano przyjęcia na SOR i inne oddziały. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590