Wojewoda kujawsko - pomorski upomina prezydenta Inowrocławia. Za co?
Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w liście otwartym opublikowanym w Internecie apeluje do prezydenta Ryszarda Brejzy o zaprzestanie siania dezinformacji, niepokoju i o podjęcie współpracy z administracją rządową w tym trudnym czasie. W dużym skrócie: więcej współdziałania, mniej komentowania...
- Apeluję o zaprzestanie rozpowszechniania dezinformacji i wzbudzania niepokoju w trudnej sytuacji, w której wszyscy się znajdujemy - tak zaczyna się list otwarty wojewody Mikołaja Bogdanowicza do prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy opublikowany w sobotę po południu.
- Szczególnie niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest posługiwanie się dramatem mieszkańców regionu w walce politycznej. Rozumiem, że należy Pan do opozycji, jednak teraz nie czas na politykierstwo.
Dalej wojewoda podkreśla, że kierowany przeze niego sztab kryzysowy pracuje, panuje nad sytuacją i jest gotowy kolejnych działań. Na pierwszej linii walkę z pandemią, jak podkreśla wojewoda, prowadzą lekarze, pielęgniarki, pracownicy pogotowia, epidemiolodzy i wiele innych służb.
- Dajemy z siebie wszystko dzień i noc. Tymczasem Pan jest jedynym, podkreślam, jedynym kujawsko-pomorskim samorządowcem, który nie podjął efektywnej współpracy z administracją rządową w zakresie przeciwdziałania pandemii w naszym województwie - zauważa wojewoda.
- Pana aktywność w tym względzie sprowadza się do komentowania bieżących wydarzeń w mediach społecznościowych, insynuowania rzekomego ukrywania informacji i powielania „fakenewsów”, czyli krótko mówiąc – rozbudzania społecznych emocji. Myślę, że mieszkańcy mogą oczekiwać od Pana znacznie więcej.
- Nigdy nie zgodzę się na wykorzystywanie dramatycznej sytuacji do partyjnych rozgrywek, które są przejawem braku szacunku dla rzeszy ciężko pracujących ludzi. Apeluję do Pana o opamiętanie się i podjęcie konstruktywnej współpracy dla dobra mieszkańców - kończy Mikołaj Bogdanowicz.
List otwarty do Ryszarda Brejzy
Zobacz także
Rzecznik wojewody: 179 zakażeń to ogniska rodzinne, w szpitalach 180 wolnych miejsc
2020-10-01, 17:07Rekord zakażeń koronawirusem odnotował nasz region w czwartek (1 października). Zachorowało aż 179 nowych osób. - Są to głównie małe ogniska rodzinne. Nie odnotowaliśmy żadnych większych ognisk w naszym województwie - komentuje… Czytaj dalej »
Siedem szkół z regionu zamkniętych, 40 ma lekcje zdalne. Przez epidemię
2020-09-30, 16:49Koronawirus w kujawsko- pomorskich szkołach: rośnie liczba placówek, którym pandemia reorganizuje plan zajęć. Czytaj dalej »
Tylko dwa wolne respiratory dla chorych na Covid-19 w szpitalu w Grudziądzu
2020-09-30, 14:06- W naszym szpitalu, który obecnie działa na II i III poziomie, czyli jako zakaźny i wielospecjalistyczny, mamy obecnie dwa wolne miejsce pod respiratorem dla pacjentów z Covid-19 - informuje rzecznik prasowa urzędu miasta w Grudziądzu… Czytaj dalej »
Starosta sępoleński zakażony koronawirusem. 20 osób z urzędu na kwarantannie
2020-09-30, 13:11Jarosław Tadych dowiedział się w środę, że choruje na Covid-19. Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim jest czynne w ograniczonym zakresie, bo część pracowników skierowano na kwarantannę. Czytaj dalej »
70-latek z Covid-19 zmarł, bo nie było miejsca na OIOM-ie. NFZ domaga się wyjaśnień
2020-09-30, 11:41Kujawsko Pomorski NFZ wyjaśnia, jak doszło do śmierci pacjenta z Covid-19 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. W weekend na oddziale zakaźnym placówki zmarł 70-letni mężczyzna z powiatu rypińskiego, zanim udało się znaleźć… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590