Znów koronawirus w Bizielu: chorują pracownicy oddziałów i administracji
Są trzy nowe potwierdzone przypadki koronawirusa wśród pracowników bydgoskiego szpitala Biziela - informuje rzecznik prasowy lecznicy, Kamila Wiecińska.
Jeden z pracowników Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej powiadomił szpital, iż stwierdzono u niego dodatni wynik zakażenia koronawirusem (pracownik ten ostatni raz przebywał w Klinice kilka dni temu).
Drugi przypadek dotyczy pracownika Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Na tym oddziale tym już wcześniej wstrzymano przyjęcia. Trzeci przypadek dotyczy pracownika administracji.
Mimo wstrzymania przyjęć w Klinice, Izba Przyjęć Położnicza funkcjonuje. W przypadku pacjentek, które zgłoszą się w zaawansowanej fazie porodu, poród zostanie odebrany w klinice Szpitala im. Biziela w wyodrębnionym zapleczu wykluczającym kontakt z osobami pozostającymi pod obserwacją.
Pacjentki, które zgłoszą się do Izby Przyjęć Położniczej we wcześniejszej fazie porodu, kierowane są do innych placówek, jeśli sytuacja będzie tego wymagała, zostaną przewiezione karetką.
Przypomnijmy, że wcześniej stwierdzono siedem zakażeń koronawirusem wśród personelu tej lecznicy.
Zobacz także
Łapią złodziei, wlepiają kary pasażerom bez maseczek. Policjanci w pociągach
2021-11-28, 14:23Policjantów z bydgoskiego Śródmieścia można było spotkać w pociągach i na dworcu PKP. Prowadzili w tych miejscach akcję zatytułowaną „Pasażer”. Czytaj dalej »
Chorują uczniowie i nauczyciele. 48 szkół w regionie na zdalnym nauczaniu
2021-11-25, 13:17Najwięcej - aż osiem szkół - przeszło na nauczanie zdalne w Bydgoszczy. W domach uczą się też uczniowie z Torunia, powiatu bydgoskiego i świeckiego. Czytaj dalej »
Prezydent Torunia ma COVID-19. „Jestem zaszczepiony, więc nie jest źle”
2021-11-25, 12:24Prezydent Michał Zaleski poinformował o tym, że jest zarażony na swoim oficjalnym na profilu na Facebooku. Do końca następnego tygodnia zostanie w izolacji. Czytaj dalej »
W szpitalach w regionie leży coraz więcej chorych na COVID-19
2021-11-22, 21:00Trudna sytuacja w szpitalach w regionie. Personel na oddziałach covidowych pracuje ponad siły. W wielu szpitalach wszystkie łóżka są zajęte, pacjentów z COVID-19 trzeba wozić do innych miast. Tak było w przypadku naszej słuchaczki… Czytaj dalej »
Wojewoda: Każdy szpital powinien mieć miejsca covidowe, większość już ma
2021-11-18, 18:35- Ciągle wzrasta liczba osób hospitalizowanych z powodu COVID-19. Obecnie w szpitalach w województwie kujawsko-pomorskim przebywa 721 chorych, z których 66 podłączonych jest do respiratorów - poinformował w czwartek wojewoda Mikołaj… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590