Pierwsze ofiary koronawirusa w regionie! Nie żyją dwie pacjentki z Grudziądza
Jak informuje Szpital w Grudziądzu, zmarły dwie pacjentki zakażone wirusem COVID - 19. Pierwsza leczyła się w placówce od 29 marca, druga przyjechała wczoraj (02.04.) z oddziału hematologii w Toruniu.
Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego z przykrością informuje o śmierci dwóch pacjentek, u których potwierdzono zakażenie COVID-19.
Zmarła 80 - letnia kobieta, przebywająca w placówce od 29 marca, mająca współistniejące choroby sercowo-naczyniowe. Druga kobieta to 64 - letnia pacjentka przewieziona wczoraj z oddziału hematologii szpitala miejskiego w Toruniu. Kobieta miała współistniejącą chorobę hematologiczną.
Z informacji Polskiego Radia PiK wynika też, że w szpitalu w Grudziądzu zmarł jeszcze jeden pacjent także przewieziony z hematologii w Toruniu, u którego nie potwierdzono koronawirusa.
W czwartek okazało się, że 14 pacjentów i 8 osób z personelu Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika jest zakażonych koronawirusem. Oddział hematologii został zamknięty w środę z powodu potwierdzenia koronawirusa u jednej z pacjentek, która już 30 marca została przetransportowana do szpitala zakaźnego w Grudziądzu. Po otrzymaniu potwierdzenia o zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 zlecono badania pozostałych hospitalizowanych i personelu.
Prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował w czwartek, że łącznie zbadano już 37 próbek pobranych od pacjentów oddziału i od personelu. Zakażone są 22 osoby. Chorych na COVID-19 jest 14 pacjentów i 8 członków personelu (w tym 3 lekarzy). W piątek aktualizując te dane przyznał, że znane są już wyniki 75 osób i pozytywne wyniki uzyskano u 30 z nich. - Osiem kolejnych pozytywnych wyników dotyczy głównie personelu szpitala - podkreślił w piątek włodarz miasta.
20 chorych - 14 z pozytywnym wynikiem badań w kierunku koronawirusa i 6 z negatywnym - zostało w czwartek przetransportowanych do szpitala jednoimiennego w Grudziądzu.
Zobacz także
„Pozwólcie na powiększenie grup przedszkolnych!". Prośba rzecznika przedsiębiorców
2020-05-24, 13:36Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców wystąpił do wicepremier Jadwigi Emilewicz z prośbą o zwiększenie liczby dzieci, jaka może przebywać w grupie przedszkolnej - poinformowało Biuro Rzecznika MŚP. Czytaj dalej »
Wszystko o tarczy dla biznesu na darmowych wideokonferencjach. Pierwsza 26 maja
2020-05-22, 20:00Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju uruchamiają cykl bezpłatnych wideokonferencji, które mają pomóc przedsiębiorcom w walce z negatywnymi gospodarczymi skutkami wywołanymi przez pandemię koronawir… Czytaj dalej »
Dwa nowe zakażenia koronawirusem w regionie. Raport Urzędu Wojewódzkiego
2020-05-22, 11:10- Mamy kolejne dwa zakażenia koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem. Wśród nich jest jedna osoba z Grudziądza i jedna z powiatu toruńskiego. - informuje Urząd Wojewódzki w piątek (22 maja) rano. Czytaj dalej »
Cieszyński: zarekomendujemy zgodę na organizację wesel do 50 uczestników
2020-05-22, 10:03Ministerstwo Zdrowia w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 uczestników; limit nie dotyczy osób z obsługi - poinformował w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Dodał… Czytaj dalej »
Pociągi znowu będą jeździć do Śliwic. Komunikację zatrzymała pandemia [wideo]
2020-05-22, 08:00Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Śliwice w powiecie tucholskim. Od poniedziałku, 1 czerwca, będą już mogli dojechać koleją do pracy, do lekarza, urzędu czy na zakupy - obiecuje Urząd Marszałkowski. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590