Nitrochem dzieli się ze szpitalem zakaźnym maseczkami ochronnymi. I daje coś jeszcze
Zakłady Chemiczne Nitro-Chem w Bydgoszczy przekazały miejscowemu Wojewódzkiemu Szpitalowi Obserwacyjno-Zakaźnemu im. Tadeusza Borowicza tysiąc maseczek ochronnych, a od dwóch tygodni zaopatrują lecznicę w wodę i soki - poinformowała w środę w komunikacie firma.
- Mamy świadomość, że maseczki stanowią obecnie towar deficytowy, dostęp do nich jest bardzo utrudniony. Zweryfikowaliśmy nasze zapasy i postanowiliśmy się podzielić maseczkami ze służbą zdrowia - powiedział cytowany w komunikacie dyrektor Nitro-Chemu Krzysztof Kozłowski.
Dyrektor poinformował, że polecił sprawdzić stan kombinezonów ochronnych. Zapowiedział, że w fabryce pozostanie część kombinezonów niezbędna dla pracowników produkcji, a pewna partia zostanie przekazana lekarzom walczącym z epidemią koronawirusa.
Marcin Janczylik z Biura Prasowego Nitro-Chemu zaznaczył, że do szpitala zostaną przekazane nowe kombinezony jednorazowe z filtrami o szerokim zastosowaniu. Takie kombinezony na co dzień używane są przez pracowników zatrudnionych przy produkcji trotylu.
Fabryka dostarcza do szpitala zakaźnego po kilkaset butelek wody i soków tygodniowo.
Zakłady Chemiczne Nitro-Chem należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej wytwarzają materiały wybuchowe m.in. trotyl i tritonal, a także napełniają nimi miny, bomby lotnicze oraz pociski artyleryjskie i moździerzowe.
Zobacz także
Pracownica Urzędu Marszałkowskiego z koronawirusem. Pracowała zdalnie
2020-06-19, 15:17- Kobieta sama zgłosiła się do lekarza - potwierdził Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego. Dodał, że osoba ta pracowała zdalnie, więc kwarantanną objęte zostanie tylko kilka osób z jej otoczenia. Czytaj dalej »
Koronawirus: 325 przypadki zakażeń, 3 na Kujawach i Pomorzu
2020-06-19, 12:03Najwięcej przypadków Covid-19 wykryto na Śląsku, najmniej na Pomorzu. Nie żyje 18 osób - to dane z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia. Czytaj dalej »
16 osób zakażonych koronawirusem w zakładzie odzieżowym w Toruniu
2020-06-18, 12:07W ognisku wykrytym w niewielkim zakładzie odzieżowym w Toruniu jest już 16 osób zakażonych koronawirusem. W czwartek poinformowano o kolejnych 8 pozytywnych wynikach testów. Dwie próbki są jeszcze badane. Czytaj dalej »
Zakażenia koronawirusem w szpitalu w Toruniu: śledztwo do Gdańska
2020-06-17, 11:22Prokuratura Regionalna w Gdańsku przejęła sprawę zakażania Covid-19 w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu - ustaliło Polskie Radio PiK. O przeniesienie śledztwa wnioskowała część rodzin zmarłych pacjentów. Czytaj dalej »
Egzamin ósmoklasisty w reżimie sanitarnym: w środę matematyka
2020-06-17, 09:15Dla 347,7 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych w środę o godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin z matematyki - druga z trzech części egzaminu ósmoklasistów. We wtorek uczniowie pisali egzamin z języka polskiego, w czwartek czeka… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590