Kujawsko-Pomorskie: 75 hospitalizowanych z powodu koronawirusa; 76 zakażonych
W województwie kujawsko-pomorskim hospitalizowanych jest 75 osób w związku z koronawirusem SARS-CoV-2. Potwierdzono 4 nowe przypadki zakażania, a liczba chorych wzrosła do 76 - poinformował we wtorek wieczorem rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól.
Liczba osób hospitalizowanych w związku z koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim w porównaniu z poniedziałkiem wzrosła z 73 do 75. Zwiększyła się liczba osób objętych kwarantanną z 8 tys. 143 do 8 tys. 867. Mniej osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 1 tys. 500 przy 1 tys. 543 wczoraj.
Więcej jest też chorych - 76 przy 72 w poniedziałek. Pięciu z nich wyzdrowiało.
Kolejne cztery potwierdzone przypadki zakażenia, o których poinformowano we wtorek, dotyczą mężczyzn z Bydgoszczy, Torunia, powiatu żnińskiego i świeckiego. Trzech z nich jest w sile wieku, a jeden w starszym. Stan trzech jest dobry, a pacjenta, który trafił do szpitala zakaźnego w Toruniu, średni.
Dwóch chorych pozostawiono w kwarantannie domowej, a jednego pacjenta hospitalizowano w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.
W województwie dotychczas pobrano do badań 2 tys. 46 próbek do badan na obecność koronawirusa, a tylko w ciągu ostatniej doby pobrano ich 239. Część wyników nie jest jeszcze znana.
Zobacz także
Rozmowa Dnia o powikłaniach pocovidowych. Bywają różne, trzeba być czujnym
2021-05-20, 11:41Prawie 3 mln osób w Polsce przechorowało COVID-19. Kilkaset tysięcy może potrzebować rehabilitacji. - Powikłania pocovidowe to kolejna choroba, która wymaga dużej czujności ze strony lekarzy - mówił w Rozmowie Dnia w PR PiK dr Dariusz… Czytaj dalej »
Apel o oddawanie krwi i osocza wciąż aktualny
2021-05-18, 19:00Apelujemy, by wciąż oddawać krew i osocze; mimo wątpliwości, czy leczy czy nie - powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Czytaj dalej »
Uczniowie szczęśliwi, choć niektórzy się stresują. W szkołach znowu sale pełne
2021-05-17, 09:44Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych wrócili w poniedziałek do szkół. Rano odwiedziliśmy SP nr 58 w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
96 nowych zakażeń, ani jednego zgonu. Dawno takich liczb w regionie nie było
2021-05-10, 15:33Dzisiejsze dane dotyczące nowych zakażeń koronawirusem w regionie pokazują, że epidemia słabnie. Ostatni raz ani jednego zgonu nie potwierdzono w Kujawsko-Pomorskiem 15 lutego tego roku, natomiast poniżej stu zakażeń mieliśmy ostatni… Czytaj dalej »
Rejestracja na szczepienie: gdzie zadzwonić, jak się zapisać [informacje, telefony]
2021-05-10, 08:39Wszystkie osoby powyżej 18. roku życia mogą rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19. Otwarta została także rejestracja dla dzieci od 12 roku życia. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590