Kujawsko-Pomorskie: Kolejne cztery osoby zakażone koronawirusem; łącznie 76 chorych
W woj. kujawsko-pomorskim potwierdzono kolejne cztery przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie chorych jest 76 osób – poinformował we wtorek po południu rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól.
Kolejne cztery potwierdzone przypadki zakażenia dotyczą mężczyzn z Bydgoszczy, Torunia, powiatu żnińskiego i świeckiego. Trzech z nich jest w sile wieku, a jeden w starszym. Stan trzech jest dobry, a pacjenta, który trafił do szpitala zakaźnego w Toruniu, średni.
Dwóch chorych pozostawiono w kwarantannie domowej, a jednego pacjenta hospitalizowano w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.
Łącznie w województwie potwierdzono zakażenie koronawirusem 76 osób. Dotychczas pięć z nich wyzdrowiało.
Z danych przekazanych przez rzecznika wojewody wynika, że w jednoimiennym Szpitalu Zakaźnym w Grudziądzu hospitalizowanych jest obecnie pięć osób, trzy są w stanie dobrym, a dwie w średnim. W Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy leczonych jest 14 pacjentów. 13 jest w stanie dobrym, a jedna osoba w średnim.
Poprawił się stan jedynego pacjenta Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy. Kilka dni temu określany był jako ciężki, a obecnie jest średni. W toruńskim szpitalu zakaźnym także przebywa dwóch zakażonych — jeden w dobrym, a drugi w średnim stanie.
54 osoby objęte są kwarantanną domową. W tym 49 osób zakażonych bez poważnych objawów oraz pięć osób już wyleczonych, ale jeszcze mających zalecenie dotyczące przebywania w domu.
Zobacz także
KO w Toruniu: Niepełnosprawni do szczepień razem z seniorami
2021-01-25, 21:00- Osoby niepełnosprawne powinny jak najszybciej trafić do pierwszej grupy szczepień przeciw COVID-19 - uważa Iwona Hartwich, posłanka Koalicji Obywatelskiej. Podczas konferencji w Toruniu zwróciła uwagę na niejasne jej zdaniem kryteria… Czytaj dalej »
Rozpoczęły się szczepienia seniorów. W niektórych punktach ruszą od wtorku
2021-01-25, 13:3630 dawek szczepionki na tydzień. Tyle otrzymają punkty szczepień. W poniedziałek zaszczepiono pierwszych seniorów, jednak niektóre punkty zaczną przyjmować pacjentów dopiero po południu, a nawet we wtorek. Czytaj dalej »
Liczba zakażeń koronawirusem i pozytywnych testów. Skąd różnica?
2021-01-25, 12:35Dlaczego liczba nowych przypadków koronawirusa nie pokrywa się z liczbą pozytywnych testów? To pytanie zadaje sobie każdy, kto śledzi codzienne raporty zakażeń podawane przez Ministerstwo Zdrowia. Czytaj dalej »
Przychodnia Intercor: - Jesteśmy gotowi. Możemy szczepić!
2021-01-24, 22:04- Musieliśmy się zorganizować stosownie do wytycznych Ministerstwa Zdrowia - mówi Szymon Karwowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Intercor. W poniedziałek (25.01.) rozpoczynają się szczepienia seniorów przeciw COVID-19. Na Kujawach… Czytaj dalej »
Ochotnicy z Kujaw i Pomorza pomagają Słowakom walczyć z pandemią
2021-01-23, 15:21Grupa ochotników z Kujaw i Pomorza pomaga Słowakom w pobieraniu próbek do testów na obecność COVID - 19. Pracują w punktach stacjonarnych i mobilnych. Łącznie na Słowację wyjechało 200 polskich wolontariuszy. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590