Apteka to nie drogeria, ani przychodnia! Nie chodź tam, jeśli nie musisz
Kujawsko-pomorscy aptekarze apelują do pacjentów: „Nie przychodźcie bez powodu do apteki". Da wielu osób w związku z zamknięciem przychodni i sklepów, farmaceuci stali się lekarzami pierwszego kontaktu a apteki drogeriami.
- Od kiedy rozpoczęła się pandemia, polskie apteki odwiedziło 21 mln ludzi. Jesteśmy na pierwszej linii, bo do nas nie trzeba dzwonić, do nas można po prostu przyjść - mówi prezes Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej w Toruniu Małgorzata Pietrzak. - Obserwujemy takie przychodzenie, głównie seniorów po rzeczy, które absolutnie nie są artykułami pierwszej potrzeby. Jeśli nie muszą, niech do nas nie przychodzą - w trosce o swoje zdrowie, a także naszego personelu - apeluje.
Toruńska Firma Neuca - na podstawie zapotrzebowania zgłoszonego przez farmaceutów -zakupiła 11 tys przyłbic, które trafiły do aptek w całej Polsce w promocyjnej cenie.
Zobacz także
Gawkowski pyta wojewodę o przygotowania do drugiej fali epidemii
2020-05-20, 16:38Poseł Krzysztof Gawkowski w środę wystąpił do wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza z pytaniami, jak wyglądają przygotowania na wypadek drugiej fali epidemii. Interesują go kwestie dotyczące szpitali i placówek o… Czytaj dalej »
Pielęgniarka zakażona, cały oddział w izolacji. Koronawirus w Toruniu
2020-05-20, 15:55Pielęgniarka z oddziału laryngologicznego w Szpitalu Dziecięcym w Toruniu zakażona koronawirusem - ustaliło Polskie Radio PiK. Od piątku z powodu wykrycia COVID-19 u jednego z pacjentów, izolowany był cały oddział. Czytaj dalej »
Żołnierze z Brodnicy na froncie walki z koronawirusem. Niszczą go chemią!
2020-05-20, 13:15Szpitale, domy pomocy społecznej, a teraz także samochody w mobilnych punktach pobrań drive-thru na terenie Polski północnej. 4 Pułk Chemiczny z Brodnicy to jedna z dwóch jednostek wojskowych w kraju zaangażowanych w walkę z koronawirusem… Czytaj dalej »
Dwa miesiące bez zawijania do portu! Podróżnicy już w Polsce
2020-05-20, 12:10Jacht Katharsis 2 z bydgoszczanką - kapitan Hanną Leniec - Koper i inowrocławianinem - kapitanem Mariuszem Koperem na pokładzie, po 55 dniach na morzu, 20 maja około południa pojawili się w gdańskiej marinie. Czytaj dalej »
Ludzie bezdomni z Grudziądza dostaną maseczki ochronne
2020-05-20, 11:40Prawie tysiąc maseczek trafi jeszcze w maju do osób bezdomnych z Grudziądza. Akcja jest bardzo potrzebna, bo te osoby najczęściej nie mają maseczek, bądź noszą jedną przez kilka dni. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590