Rzecznik wojewody: Produkcja maseczek trwa, trafią m.in. do przychodni w regionie
- Priorytetem służb wojewody jest zapewnienie środków ochrony w pierwszej kolejności szpitalom o podwyższonej gotowości. Ale przychodnie w regionie też je niebawem otrzymają – zapowiada rzecznik wojewody.
W województwie kujawsko-pomorskim do leczenia pacjentów z COVID-19 dedykowane są cztery szpitale będące w podwyższonej gotowości oraz jeden jednoimienny szpital zakaźny. - Priorytetem służb wojewody jest zapewnienie w pierwszej kolejności właśnie tym lecznicom środków ochrony bezpośredniej. I tak się dzieje - szpitale te cały czas otrzymują kolejne dostawy – informuje Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego.
Jak dodaje, lekarze i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej pracują obecnie głównie w systemie teleporad. - Oznacza to zdecydowane ograniczenie kontaktu bezpośredniego z pacjentem. Nie zmienia to faktu, iż osoby tam pracujące również muszą być chronione – zauważa rzecznik. - Wojewoda wspólnie z marszałkiem województwa oraz prezydentem Torunia kilka tygodni temu podjęli współprace z Toruńskimi Zakładami Materiałów Opatrunkowych. Firma produkuje maseczki, które w najbliższych dniach - za pośrednictwem Urzędu Wojewódzkiego - trafią m.in. do przychodni w naszym województwie.
Wojewoda - za zgodą ministra obrony narodowej - zadysponował także 31 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy od 16 marca br. pracują przy produkcji maseczek.
Zobacz także
Reorganizacja w MZK w Bydgoszczy i obawy związkowców
2020-11-19, 17:38Spore zmiany w Miejskich Zakładach Komunikacyjnych w Bydgoszczy. Od 1 stycznia 2021 r., w ramach reorganizacji, w niektórych dyżurkach pracownicy mają pojawiać się tylko sporadycznie. Czytaj dalej »
Dr Rajewski: Nie lekceważmy objawów. Potem może być za późno [wywiad]
2020-11-19, 16:49Laboratoria diagnostyczne ostatniej doby wykonały 58 tys. testów na koronawirusa. Zakażenie wykryto u kolejnych 23 tys. 975 osób i zanotowano 637 zgony. W Kujawsko-Pomorskiem w czwartek podane zostały informacje o 940 nowych przypadków… Czytaj dalej »
Prezydent: Najtrudniejsze, gdy ktoś odchodzi. Pogrzeb muzyka, który zmarł na COVID-19
2020-11-19, 13:02O dużym ognisku koronawirusa w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim mówił w czwartek radnym prezydent Torunia. Wspominał też Łukasza Tura - ostatnie pożegnanie zmarłego muzyka TOS w czwartek (19 listopada) w Toruniu. Czytaj dalej »
Wojciech Konieczny: Wirus zmutował i jest groźniejszy, ale wierzę, że w końcu złagodnieje
2020-11-18, 11:32- Wierzę w szczepionkę i poniekąd wierzę też, że wirus zmutuje w kierunku łagodniejszym, ponieważ tak się do tej pory działo - mówi senator Wojciech Konieczny. Lekarz i polityk, przewodniczący rady naczelnej Polskiej Partii Socjalistycznej… Czytaj dalej »
Toruńscy posłowie Koalicji Obywatelskiej ostro krytykują rząd
2020-11-18, 07:04'Rozkład państwa' - tak ostatnie 5 - lat rządów Prawa i Sprawiedliwości podsumowali posłowie Koalicji Obywatelskiej Iwona Hartwich i Tomasz Lenz. Politycy zwrócili uwagę między innymi na stan służby zdrowia i walkę z koronawir… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590