Rzecznik wojewody: Produkcja maseczek trwa, trafią m.in. do przychodni w regionie
- Priorytetem służb wojewody jest zapewnienie środków ochrony w pierwszej kolejności szpitalom o podwyższonej gotowości. Ale przychodnie w regionie też je niebawem otrzymają – zapowiada rzecznik wojewody.
W województwie kujawsko-pomorskim do leczenia pacjentów z COVID-19 dedykowane są cztery szpitale będące w podwyższonej gotowości oraz jeden jednoimienny szpital zakaźny. - Priorytetem służb wojewody jest zapewnienie w pierwszej kolejności właśnie tym lecznicom środków ochrony bezpośredniej. I tak się dzieje - szpitale te cały czas otrzymują kolejne dostawy – informuje Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego.
Jak dodaje, lekarze i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej pracują obecnie głównie w systemie teleporad. - Oznacza to zdecydowane ograniczenie kontaktu bezpośredniego z pacjentem. Nie zmienia to faktu, iż osoby tam pracujące również muszą być chronione – zauważa rzecznik. - Wojewoda wspólnie z marszałkiem województwa oraz prezydentem Torunia kilka tygodni temu podjęli współprace z Toruńskimi Zakładami Materiałów Opatrunkowych. Firma produkuje maseczki, które w najbliższych dniach - za pośrednictwem Urzędu Wojewódzkiego - trafią m.in. do przychodni w naszym województwie.
Wojewoda - za zgodą ministra obrony narodowej - zadysponował także 31 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy od 16 marca br. pracują przy produkcji maseczek.
Zobacz także
Wsparcie dla branży gastronomicznej i fitness. Ostatni moment, by złożyć wniosek
2020-12-10, 09:55Jeszcze tylko w czwartek (10 grudnia) przedstawiciele branży gastronomicznej i fitness z Kujaw i Pomorza mogą składać wnioski o wsparcie w ramach marszałkowskich grantów. Kończy się drugi nabór. Czytaj dalej »
Nabór placówek medycznych do programu szczepień bez podstawy prawnej?
2020-12-10, 07:53Projekt narodowej strategii szczepień przeciwko COVID-19 jest przyzwoity, ale prowadzony bez żadnej podstawy prawnej nabór placówek już nie - ocenia Szymon Kopa. Czytaj dalej »
Dr Paweł Rajewski: jesteśmy optymistami, szczepionka zakończy epidemię
2020-12-09, 17:32Na obecność koronawirusa przebadano dotąd w Polsce ponad 6 mln 300 tys. osób. Ostatniej doby wykonano ponad 41 tys. testów, w tym ponad 11 tys. testów antygenowych - podało Ministerstwo Zdrowia. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie… Czytaj dalej »
Samorządowe wsparcie dla branży gastronomicznej i fitness. Drugi nabór
2020-12-08, 20:55Rozpoczął się drugi nabór wniosków o marszałkowskie wsparcie dla kujawsko-pomorskiej branży fitness i gastronomicznej. Firma, która w związku z epidemią koronawirusa musiała zamknąć lokal czy klub, może otrzymać od 6 do 12 tysięcy… Czytaj dalej »
NFZ czeka na placówki medyczne, które chcą szczepić przeciwko COVID-19 [wideo]
2020-12-08, 15:09Placówki zdrowia do piątku (11 grudnia) mają czas, aby zgłosić się do programu przeprowadzania szczepień przeciw koronarowirusowi. Kujawsko-pomorski NFZ zorganizował dni otwarte dla przedstawicieli przychodni. - Zainteresowanie jest… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590