Rzecznik wojewody: Produkcja maseczek trwa, trafią m.in. do przychodni w regionie
- Priorytetem służb wojewody jest zapewnienie środków ochrony w pierwszej kolejności szpitalom o podwyższonej gotowości. Ale przychodnie w regionie też je niebawem otrzymają – zapowiada rzecznik wojewody.
W województwie kujawsko-pomorskim do leczenia pacjentów z COVID-19 dedykowane są cztery szpitale będące w podwyższonej gotowości oraz jeden jednoimienny szpital zakaźny. - Priorytetem służb wojewody jest zapewnienie w pierwszej kolejności właśnie tym lecznicom środków ochrony bezpośredniej. I tak się dzieje - szpitale te cały czas otrzymują kolejne dostawy – informuje Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego.
Jak dodaje, lekarze i pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej pracują obecnie głównie w systemie teleporad. - Oznacza to zdecydowane ograniczenie kontaktu bezpośredniego z pacjentem. Nie zmienia to faktu, iż osoby tam pracujące również muszą być chronione – zauważa rzecznik. - Wojewoda wspólnie z marszałkiem województwa oraz prezydentem Torunia kilka tygodni temu podjęli współprace z Toruńskimi Zakładami Materiałów Opatrunkowych. Firma produkuje maseczki, które w najbliższych dniach - za pośrednictwem Urzędu Wojewódzkiego - trafią m.in. do przychodni w naszym województwie.
Wojewoda - za zgodą ministra obrony narodowej - zadysponował także 31 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy od 16 marca br. pracują przy produkcji maseczek.
Zobacz także
Biskup Tyrawa udziela dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
2020-03-13, 14:24- Mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia, biskup Jan Tyrawa udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do dnia 29 marca wybranym grupom wiernych - czytamy w komunikacie na stronie Diecezji Bydgoskiej. Czytaj dalej »
Pacjenci przez kilka godzin czekali w namiocie. Wyjaśnienia szpitala zakaźnego
2020-03-13, 13:36Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy komentuje internetowy filmik i odpowiada na pojawiające się w nim zarzuty. W czwartek jeden z pacjentów z podejrzeniem koronawirusa zamieścił w sieci relację z pobytu w stojącym… Czytaj dalej »
Socjolog UMK: Masowe zakupy to jeszcze nie panika, ale już jej początki
2020-03-13, 11:12- Patrząc na to jak Polacy wykupują artykuły spożywcze i higieniczne w sklepach, można powiedzieć, że mamy do czynienia z początkiem paniki w związku z epidemią koronawirusa - mówił w porannej „Rozmowie dnia” w Polskim Radiu… Czytaj dalej »
Trzy szpitale o podwyższonej gotowości z regionu dostaną 5 mln zł na sprzęt
2020-03-13, 10:15Szpital Zakaźny i Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy oraz Wojewódzki Szpital Zespolony-Oddział Obserwacyjno-Zakaźny w Toruniu otrzymały - na mocy specustawy - ok. 5 mln zł z budżetu państwa. Czytaj dalej »
16 osób w kujawsko-pomorskich szpitalach z podejrzeniem koronawirusa
2020-03-13, 07:21Do szesnastu osób wzrosła liczna osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, które zostały hospitalizowane w województwie kujawsko-pomorskim — poinformował rzecznik wojewody Adrian Mól. W regionie nadal nie ma ani jednego… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590