Z dronem patrolują ulice. Kary za łamanie kwarantanny i gromadzenie się
Toruńska policja skieruje do sądu wniosek o ukaranie 6 osób, które złamały zasady kwarantanny. Pięć innych ukarano w weekend mandatami za gromadzenie się. Patrole ulic odbywają się z wykorzystaniem m.in. drona. Mieszkańcy w większości przestrzegają przepisów związanych z epidemią.
- Policjanci do patrolowania ulic Torunia i powiatu wykorzystują nagłośnienie w radiowozach i przypominają, by pozostać w domu. Dokonują kontroli środków komunikacji miejskiej, osiedli oraz miejsc grupowania się osób, aby przeciwdziałać zgromadzeniom. Mundurowi z radiowozów cały czas przypominają, aby nie narażać siebie i rodziny na niebezpieczeństwo zakażenia – poinformowała oficer prasowa KMP w Toruniu podinsp. Wioletta Dąbrowska.
W weekend kontrolowane były m.in. największe osiedle Rubinkowo i popularne tereny rekreacyjne: Barbarka, Martówka, Bulwar Filadelfijski i Przystań AZS. Mandatami w sobotę i niedzielę toruńscy policjanci ukarali 5 osób, które postanowiły spotkać się towarzysko na Podgórzu (dzielnica na lewobrzeżu), mimo braku pokrewieństwa.
Dodatkowo toruńska policja skieruje 6 wniosków do sądu o ukaranie osób łamiących kwarantannę. - Przypadki łamania obowiązku kwarantanny występują jednostkowo. Wszyscy musimy jednak pamiętać, że robimy to dla naszych bliskich, znajomych czy sąsiadów. Osoba, która jest objęta kwarantanną, nie wie, czy jest chora, dlatego chcę podkreślić, że stosowanie się do tych zasad jest swego rodzaju bohaterstwem. Chciałabym w imieniu policjantów bardzo podziękować takim osobom, bo nie kierują się one egoizmem, ale dbałością o dobro wspólne, jakim w tym przypadku jest zdrowie nas wszystkich – podkreśliła podinsp. Dąbrowska.
Zobacz także
WOT i policja na ulicach. Nosisz maseczkę? Możesz być spokojny
2020-10-16, 12:14Wspólne patrole policjantów i żołnierzy z Wojsk Obrony Terytorialnej ponownie pojawiły się na terenie powiatu radziejowskiego. Mundurowi sprawdzali osoby w kwarantannie oraz patrolowali ulice, sprawdzając jak przestrzegane są ograniczenia… Czytaj dalej »
Czy Toruń będzie czerwoną strefą? Liczba zakażeń bardzo szybko rośnie
2020-10-15, 17:16- Jeszcze dziś Toruń może być włączony do czerwonej strefy, co oznacza dla miasta dodatkowe obostrzenia sanitarne - powiedział w czwartek, 15 października, prezydent Michał Zaleski. Czytaj dalej »
Koronawirus: ponad 8 tys. nowych zakażeń w Polsce, 318 na Pomorzu i Kujawach
2020-10-15, 10:56Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 8099 osób. To najwięcej od początku pandemii. Zmarło też 91 chorych - podał w czwartek resort zdrowia. Najwięcej zakażeń zanotowano w woj. mazowieckim - 1306… Czytaj dalej »
Nowe ognisko Covid-19 w DPS w Inowrocławiu. Są też nowe miejsca dla chorych
2020-10-14, 18:25Wkrótce do szpitali w regionie trafi 89 respiratorów i 49 kardiomonitorów. Poza tym, powstaną kolejne 243 miejsca dla pacjentów zakażonych koronawirusem - to dobre wiadomości. Zła wieść jest taka, że mamy kolejne ognisko Covid-19… Czytaj dalej »
Prezydent Michał Zaleski: Toruń jest coraz bliżej czerwonej strefy
2020-10-14, 14:16- Od weekendu mamy kilkadziesiąt zakażeń dziennie. To oznacza, że Toruniowi grozi niebawem włączenie do czerwonej strefy - mówi prezydent Michał Zaleski. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590