Akcja „Kocham więc służę” dla osób pozostających w domu w trakcie epidemii
Duszpasterstwo Akademickie "Martyria" w Bydgoszczy koordynuje akcję „Kocham więc służę” skierowaną do osób pozostających w domu w trakcie epidemii nowego koronawirusa. Wolontariusze robią m.in. zakupy, wyprowadzają psy na spacer i wyrzucają śmieci.
Akcja realizowana jest przez kilka wspólnot, ale koordynuje ją Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” wraz ze wspólnotami GPS i 4don4Lord.
– W trudnym czasie, gdy wiele osób nie powinno wychodzić z domu, pragniemy pomóc w prostych, codziennych czynnościach – zrobieniu zakupów, wykupieniu leków, wyjściu z psem i wyrzuceniu śmieci - informują organizatorzy akcji.
Osoby potrzebujące mogą zgłaszać się, dzwoniąc pod numer telefonu 516 722 771.
– Przede wszystkim zachęcamy do tego, by otworzyć oczy – zobaczyć, czy wokół mnie ktoś nie potrzebuje pomocy. Jeśli tak, to może możesz temu zaradzić. Jeśli nie bezpośrednio, to zapytaj, czy możesz skontaktować się z nami, by wolontariusz pomógł osobie potrzebującej. Nasza akcja często nie dociera do osób starszych, które nie mają internetu, konta w social mediach, nie usłyszą o niej w ogłoszeniach parafialnych. Dlatego prosimy tych, którzy usłyszą o tej akcji, by rozejrzeć się wokół siebie. Jeśli ktoś może wywiesić plakat – chętnie go prześlemy - wskazuje bydgoskie duszpasterstwo akademickie.
To ono koordynuje pracę wolontariuszy. Zajmuje się także informowaniem osób w potrzebie o tym, kto udzieli im pomocy. Ma to na celu uniknięcie podszywania się pod wolontariuszy celem wyłudzenia pieniędzy lub kradzieży.
– Jeśli to tylko możliwe, zrobimy, co się da, by pomóc - wskazują członkowie duszpasterstwa, zachęcając do zwracania się do nich osobiście bądź w czyimś imieniu.
Zobacz także
Zakażeni wicemarszałek i pracownicy. Koronawirus w Urzędzie Marszałkowskim
2020-10-19, 15:51Wicemarszałek Zbigniew Sosnowski jest zakażony koronawirusem. Pozytywny wynik otrzymał także jego asystent i siedmioro innych pracowników Urzędu Marszałkowskiego. Czytaj dalej »
Szpital tymczasowy w Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku?
2020-10-19, 13:31Utworzenie tymczasowego szpitala w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym zaproponował wojewodzie prezydent Bydgoszczy. Mikołaj Bogdanowicz poprosił o szczegółowe informacje techniczne, dotyczące obiektu. Czytaj dalej »
Dializy dla niezakażonych kontynuowane w szpitalu w Grudziądzu
2020-10-19, 12:00Stacje dializ w grudziądzkim szpitalu nie zostaną zamknięte dla niezarażonych pacjentów. Czytaj dalej »
Gawkowski: nie czas na spory, razem jesteśmy na froncie walki z wirusem
2020-10-19, 11:02Krzysztof Gawkowski, szef klubu parlamentarnego Lewicy, który był dziś gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, uważa, że nie czas dziś na spory między partyjne, czas na solidarną walkę z epidemią. Czytaj dalej »
Biskupi udzielili dyspensy od obowiązku udziału we mszy
2020-10-18, 13:03Ordynariusz Diecezji Włocławskiej bp Wiesław Mering udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej mszy świętej do 15 listopada. Zaapelował też o przestrzeganie w kościołach zasad sanitarnych. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590