Akcja „Kocham więc służę” dla osób pozostających w domu w trakcie epidemii
Duszpasterstwo Akademickie "Martyria" w Bydgoszczy koordynuje akcję „Kocham więc służę” skierowaną do osób pozostających w domu w trakcie epidemii nowego koronawirusa. Wolontariusze robią m.in. zakupy, wyprowadzają psy na spacer i wyrzucają śmieci.
Akcja realizowana jest przez kilka wspólnot, ale koordynuje ją Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” wraz ze wspólnotami GPS i 4don4Lord.
– W trudnym czasie, gdy wiele osób nie powinno wychodzić z domu, pragniemy pomóc w prostych, codziennych czynnościach – zrobieniu zakupów, wykupieniu leków, wyjściu z psem i wyrzuceniu śmieci - informują organizatorzy akcji.
Osoby potrzebujące mogą zgłaszać się, dzwoniąc pod numer telefonu 516 722 771.
– Przede wszystkim zachęcamy do tego, by otworzyć oczy – zobaczyć, czy wokół mnie ktoś nie potrzebuje pomocy. Jeśli tak, to może możesz temu zaradzić. Jeśli nie bezpośrednio, to zapytaj, czy możesz skontaktować się z nami, by wolontariusz pomógł osobie potrzebującej. Nasza akcja często nie dociera do osób starszych, które nie mają internetu, konta w social mediach, nie usłyszą o niej w ogłoszeniach parafialnych. Dlatego prosimy tych, którzy usłyszą o tej akcji, by rozejrzeć się wokół siebie. Jeśli ktoś może wywiesić plakat – chętnie go prześlemy - wskazuje bydgoskie duszpasterstwo akademickie.
To ono koordynuje pracę wolontariuszy. Zajmuje się także informowaniem osób w potrzebie o tym, kto udzieli im pomocy. Ma to na celu uniknięcie podszywania się pod wolontariuszy celem wyłudzenia pieniędzy lub kradzieży.
– Jeśli to tylko możliwe, zrobimy, co się da, by pomóc - wskazują członkowie duszpasterstwa, zachęcając do zwracania się do nich osobiście bądź w czyimś imieniu.
Zobacz także
Koronawirus. W święta pracownicy służby zdrowia z regionu mogą się zaszczepić [rozmowa]
2020-12-23, 17:00Jak powinniśmy spędzić święta, aby nie zarazić siebie i innych koronawirusem? Jak będą wyglądały szczepienia przeciwko COVID-19? Kiedy się rozpoczną w naszym regionie? To tematy rozmowy z dr. Pawłem Rajewskim, gościem audycji… Czytaj dalej »
Pracownicy socjalni na celowniku. Są krytykowani za odwiedziny u podopiecznych
2020-12-23, 10:41Była bezpośrednia agresja słowna, teraz są pisma do policji i sanepidu. Pracownicy społeczni z Bydgoszczy stali się obiektem społecznej nagonki. Czym się „narażają'? Odwiedzinami u podopiecznych w dobie koronawirusa... Czytaj dalej »
Finał akcji „Piernik dla medyka”. Słodkie wypieki trafiły do adresatów
2020-12-22, 19:55Świąteczne wypieki przygotowane przez studentów, wykładowców uczelni oraz mieszkańców Bydgoszczy trafiły do personelu medycznego walczącego z pandemią koronawirusa. Trwającą od 6 grudnia akcję „Piernik dla medyka” zorganizował… Czytaj dalej »
Tomasz Latos o nowej odmianie koronawirusa: Sytuacja bardzo niepokojąca
2020-12-21, 15:02- Jeszcze nie uporaliśmy się z jedną pandemią, a pojawia się już nowa, zmutowana wersja. To bardzo niepokojąca informacja - mówi szef sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos, komentując doniesienia o pojawieniu się w południowo-wschodniej… Czytaj dalej »
Loty do Wielkiej Brytanii zawieszone. Przez nową odmianę koronawirusa
2020-12-21, 13:32Połączenia lotnicze Bydgoszczy z Wyspami Brytyjskimi, które wróciły do rozkładu, od wtorku (22 grudnia) ponownie będą zawieszone. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590