Akcja „Kocham więc służę” dla osób pozostających w domu w trakcie epidemii
Duszpasterstwo Akademickie "Martyria" w Bydgoszczy koordynuje akcję „Kocham więc służę” skierowaną do osób pozostających w domu w trakcie epidemii nowego koronawirusa. Wolontariusze robią m.in. zakupy, wyprowadzają psy na spacer i wyrzucają śmieci.
Akcja realizowana jest przez kilka wspólnot, ale koordynuje ją Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” wraz ze wspólnotami GPS i 4don4Lord.
– W trudnym czasie, gdy wiele osób nie powinno wychodzić z domu, pragniemy pomóc w prostych, codziennych czynnościach – zrobieniu zakupów, wykupieniu leków, wyjściu z psem i wyrzuceniu śmieci - informują organizatorzy akcji.
Osoby potrzebujące mogą zgłaszać się, dzwoniąc pod numer telefonu 516 722 771.
– Przede wszystkim zachęcamy do tego, by otworzyć oczy – zobaczyć, czy wokół mnie ktoś nie potrzebuje pomocy. Jeśli tak, to może możesz temu zaradzić. Jeśli nie bezpośrednio, to zapytaj, czy możesz skontaktować się z nami, by wolontariusz pomógł osobie potrzebującej. Nasza akcja często nie dociera do osób starszych, które nie mają internetu, konta w social mediach, nie usłyszą o niej w ogłoszeniach parafialnych. Dlatego prosimy tych, którzy usłyszą o tej akcji, by rozejrzeć się wokół siebie. Jeśli ktoś może wywiesić plakat – chętnie go prześlemy - wskazuje bydgoskie duszpasterstwo akademickie.
To ono koordynuje pracę wolontariuszy. Zajmuje się także informowaniem osób w potrzebie o tym, kto udzieli im pomocy. Ma to na celu uniknięcie podszywania się pod wolontariuszy celem wyłudzenia pieniędzy lub kradzieży.
– Jeśli to tylko możliwe, zrobimy, co się da, by pomóc - wskazują członkowie duszpasterstwa, zachęcając do zwracania się do nich osobiście bądź w czyimś imieniu.
Zobacz także
Do szczepień zgłosiło się 70 proc. załogi szpitala. Kolejne szczepionki już jadą
2021-01-04, 06:51Kolejne szczepionki przeciw COVID-19 trafią do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu w poniedziałek (4 grudnia). Będzie ich 540. Dotychczas w placówce zaszczepiono 300 osób z personelu. Czytaj dalej »
Kiedy szczepionki dla „normalnych" ludzi? Poseł Latos zwołuje sejmową komisję zdrowia
2021-01-03, 16:26Szef sejmowej komisji zdrowia - bydgoski poseł Tomasz Latos (PiS) zapowiedział zwołanie posiedzenia na wtorek. Jej członkowie mają się zająć sprawą powszechnych szczepień przeciw COVID-19. Poinformował o tym w niedzielę na Twi… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia: ile pokory nabędziemy po pandemicznym roku 2020?
2020-12-31, 11:12- Mijający rok był lekcją pokory dla nas wszystkich - mówił w Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK, prof. Radosław Sojak. Według socjologa UMK, cała klasa polityczna wychodzi z 2020 roku „poturbowana'. Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia: - Szczepionka jest bezpieczna i konieczna
2020-12-30, 12:30Alicja Chybicka, senator, profesor nauk medycznych, wyjaśniała w Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK zasadę działania szczepionki przeciw wirusowi SARS - Cov 2, i zachęcała do szczepień. Czytaj dalej »
Pierwsze szczepienia przeciw koronawirusowi w powiecie inowrocławskim
2020-12-29, 21:35Pierwsza partia 225 szczepionek przeciwko COVID-19 dotarła do Szpitala Wielospecjalistycznego im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu. Rozpoczęły się szczepienia personelu medycznego. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590