Akcja „Kocham więc służę” dla osób pozostających w domu w trakcie epidemii
Duszpasterstwo Akademickie "Martyria" w Bydgoszczy koordynuje akcję „Kocham więc służę” skierowaną do osób pozostających w domu w trakcie epidemii nowego koronawirusa. Wolontariusze robią m.in. zakupy, wyprowadzają psy na spacer i wyrzucają śmieci.
Akcja realizowana jest przez kilka wspólnot, ale koordynuje ją Duszpasterstwo Akademickie „Martyria” wraz ze wspólnotami GPS i 4don4Lord.
– W trudnym czasie, gdy wiele osób nie powinno wychodzić z domu, pragniemy pomóc w prostych, codziennych czynnościach – zrobieniu zakupów, wykupieniu leków, wyjściu z psem i wyrzuceniu śmieci - informują organizatorzy akcji.
Osoby potrzebujące mogą zgłaszać się, dzwoniąc pod numer telefonu 516 722 771.
– Przede wszystkim zachęcamy do tego, by otworzyć oczy – zobaczyć, czy wokół mnie ktoś nie potrzebuje pomocy. Jeśli tak, to może możesz temu zaradzić. Jeśli nie bezpośrednio, to zapytaj, czy możesz skontaktować się z nami, by wolontariusz pomógł osobie potrzebującej. Nasza akcja często nie dociera do osób starszych, które nie mają internetu, konta w social mediach, nie usłyszą o niej w ogłoszeniach parafialnych. Dlatego prosimy tych, którzy usłyszą o tej akcji, by rozejrzeć się wokół siebie. Jeśli ktoś może wywiesić plakat – chętnie go prześlemy - wskazuje bydgoskie duszpasterstwo akademickie.
To ono koordynuje pracę wolontariuszy. Zajmuje się także informowaniem osób w potrzebie o tym, kto udzieli im pomocy. Ma to na celu uniknięcie podszywania się pod wolontariuszy celem wyłudzenia pieniędzy lub kradzieży.
– Jeśli to tylko możliwe, zrobimy, co się da, by pomóc - wskazują członkowie duszpasterstwa, zachęcając do zwracania się do nich osobiście bądź w czyimś imieniu.
Zobacz także
Ile jest ognisk zakażenia koronawirusem w naszym województwie?
2020-09-10, 17:2913 ognisk zakażenia koronawirusem odnotowują w tej chwili, w 9 powiatach, służby sanitarne naszego regionu. Są wśród nich dwie nowe szkoły - poinformował na konferencji prasowej wojewody Marek Gralik Kujawsko-Pomorski Kurator Oś… Czytaj dalej »
Nowe przepisy ws. leczenia Covid-19 niebezpieczne dla pacjentów? Jest list do ministra
2020-09-10, 15:00Diagnostyka koronawirusa w czasie teleporady u lekarza rodzinnego - nowe rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia niepokoi lekarzy. - Te przepisy są niebezpieczne dla zdrowia pacjentów i ich otoczenia - komentują. Czytaj dalej »
Koronawirus w trzech sanatoriach! Burmistrz do kuracjuszy: Unikajcie fajfów
2020-09-10, 09:57Koronawirus ponownie pojawił się w Ciechocinku. Tym razem Covid-19 stwierdzono u 11 kuracjuszy aż trzech sanatoriów. Zaraziły się dotąd także trzy osoby z personelu. Czytaj dalej »
Znowu koronawirus w szkole! Pierwszy potwierdzony przypadek we Włocławku
2020-09-10, 07:37Zakażona jest jedna z pracownic Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Wienieckiej we Włocławku. Czytaj dalej »
Podejrzewasz u siebie Covid-19? Nie dzwoń do sanepidu, tylko do lekarza rodzinnego
2020-09-09, 14:46Lekarze rodzinni, także w trakcie teleporady, mogą zlecać testy na obecność koronawirusa. W środę (9 września) weszły w życie zmiany w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w tej sprawie. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590