Raport wojewody kujawsko - pomorskiego: - W regionie zakażone są 33 osoby [wideo]
- Mamy dwa nowe przypadki zakażenia z Bydgoszczy. To osoby młode przebywające w kwarantannie - mówił w piątek (27.03.) Mikołaj Bogdanowicz. Wspomniał także o bieżących działaniach służb.
- W grupie pacjentów jedna osoba starsza jest w stanie ciężkim stabilnym, jedna osoba jest w stanie średnio ciężkim. W szpitalach, w izolacji domowej przebywa obecnie 6 tys. osób, a 64 osoby są hospitalizowane - mówi Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko - pomorski.
Skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie -33; liczba osób hospitalizowanych -67; skumulowana liczba osób aktualnie w kwarantannie - 6683, liczba osób objętych nadzorem - 1851, liczba pobranych próbek - 1413.
Wojewoda informuje też, że codziennie odbywają się wideokonferencje z udziałem osób zaangażowanych w walkę z koronawirusem.
- Dzisiaj to byli dyrektorzy szpitali i szefowie laboratoriów wykonujących badania próbek pod kątem obecności koronawirusa. Dziękuję osobom zarządzającym, kadrze kierowniczej, medycznej, lekarzom, pielęgniarkom. Od nich naprawdę bardzo dużo zależy. Dbamy też o sprawny przepływ informacji, żebyśmy nikogo nie narażali na zakażenie koronawirusem.
Staramy się eliminować wszystkie problemy. Współpracujemy ze szpitalami, dbamy, by nie zabrakło im środków ochrony bezpośredniej. Dostawy są codziennie, co drugi dzień, tak, by zachować ciągłość pracy szpitali. Pracę naszych szpitali oceniam bardzo wysoko, podobnego zdania jest minister zdrowia. Mamy dużo miejsce wolnych, także na salach intensywnej terapii, mamy respiratory. Mam nadzieję, ze liczba zakażonych nie będzie się drastycznie zwiększała i wytrzymamy napór epidemii.
- Dzięki spółkom Skarbu Państwa otrzymujemy wsparcie. Orlen przekazał środki grudziądzkiemu szpitalowi, podobnie pomocy udzielił Anwil. W przyszłym tygodniu otrzymamy płyny dezynfekcyjne dla dps - ów w naszym województwie. Dzięki KGHM trafiły do naszego województwa, do szpitala w Toruniu, respiratory. Cieszę się z dostaw z Chin. Ta współpraca wygląda coraz lepiej. Czekamy na uruchomienie linii produkcyjnych w Polsce, a na razie korzystamy z dostaw z Chin. Na razie sytuacja wygląda dobrze, szczególnie w naszym województwie.
Mówi Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko -pomorski
Zobacz także
Rejestracja na szczepienia dzieci, które ukończyły 12 lat. Czy to bezpieczne?
2021-06-07, 12:13Od poniedziałku 7 czerwca na szczepienia przeciwko COVID-19 można rejestrować dzieci, które ukończyły 12 lat. Czytaj dalej »
Rękawiczki podczas zakupów? Połowa Polaków nie używa
2021-06-06, 10:05Ponad połowa Polaków nie używa rękawiczek ochronnych podczas zakupów - wynika z badania firmy analityczno-badawczej UCE RESEARCH. Najczęściej są to osoby młode - do 35 lat, które wskazują, że nie mają takiego obowiązku oraz nie… Czytaj dalej »
Weekendowa akcja szczepień na UTP w Bydgoszczy. Chętnych jest sporo
2021-06-04, 13:28Dwie długie kolejki ustawiły się 4 czerwca, o godz. 9.00 przed punktem masowych szczepień na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym przy ulicy Kaliskiego w Bydgoszczy. Jedna to ludzie umówieni na zastrzyk. Drugą tworzyły osoby korzystające… Czytaj dalej »
Koronawirus: 319 pozytywnych wyników testów w kraju i 15 w regionie
2021-06-04, 10:58W dobowym raporcie epidemicznym Ministerstwa Zdrowia z 4 czerwca odnotowano 26 zgonów w kraju i 3 na Kujawach i Pomorzu. Najwięcej pozytywnych wyników testów było na Mazowszu - 57. Czytaj dalej »
W weekend można się zaszczepić w Toruniu, przed Rynkiem Staromiejskim
2021-06-04, 07:52W najbliższy weekend 5-6 czerwca torunianie będą mieli okazję, by zaszczepić się przeciw koronawirusowi jednodawkowym preparatem. Lecznice Citomed ponownie uruchamiają punkt na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590