Policja na całą ulicę nadaje komunikaty o wirusie. Czy obywatele to słyszą? [wideo]
Policjanci z regionu - wykorzystując nagłośnienie na radiowozach - podczas patrolowania ulic, zalecają w czasie stanu epidemii pozostanie w domu. Z kolei bydgoscy strażnicy miejscy rozpoczęli kontrole miejskich placów zabaw, pod kątem ewentualnego gromadzenia się osób w tych miejscach. Dla tych, którzy się nie dostosują, będą kary.
Mieszkańcy są jak dotąd zdyscyplinowani - wynika z kontroli bydgoskich strażników miejskich. Municypalni od kilku dni mają pod lupą przyszkolne obiekty sportowe i place zabaw. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zdecydował bowiem o ich zamknięciu. Strażnicy sprawdzają, czy w sytuacji epidemii mieszkańcy nie łamią zakazów i nie gromadzą się w tych miejscach. Z przeprowadzonych dotychczas, ponad 70 kontroli wynika, że bydgoszczanie przestrzegają wprowadzonych ograniczeń i obowiązujących przepisów.
Co z powszechnym nakazem pozostania w domu i wychodzeniem tylko w niezbędnych sprawach?
- Uprzedzamy, że na ulicach pojawiają się policyjne patrole, które sprawdzają jak respektowane są nakazy i ograniczenia. Policjanci wykorzystywać będą urządzenia nagłaśniające, a także drony, do kontroli miejsc, gdzie zwyczajowo gromadzić mogą się osoby - mówi mł. insp. Moniak Chlebicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.
Do 11 kwietnia w Polsce obowiązuje m.in. ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie dotyczy jednak dojazdu do pracy czy zrobienia niezbędnych zakupów, wizyty w aptece czy opieki nad bliskimi. Wszystko po to, by ograniczyć zakażenie koronawirusem.
Radiowóz emitujący komunikat o wirusie COVID19./wideo: KWP Bydgoszcz
Zobacz także
Wdarł się do szpitala, chciał udowodnić, że pandemia to fikcja. Jaki wyrok?
2022-09-08, 09:15W toruńskim Sądzie Rejonowym ma zapaść w czwartek (8 września) wyrok w sprawie Bartosza T. pseudonim „Suweren”. Mężczyzna w marcu ubiegłego roku wtargnął do szpitala miejskiego w Toruniu ze smartfonem, by udowodnić w mediach… Czytaj dalej »
Koronawirus odstraszał chorych na raka. Teraz Centrum Onkologii ma więcej pacjentów
2022-08-24, 10:09W bydgoskim Centrum Onkologii przybyło pacjentów „popandemicznych”. Trudniejszy dostęp do lekarzy i strach przed pojawianiem się w szpitalach z powodu koronawirusa spowodowały u niektórych chorych opóźnienie w leczeniu. Czytaj dalej »
Dr Paweł Rajewski: Jesienią przekonamy się, czy będzie szósta fala pandemii
2022-05-16, 13:00Był koniec lockdownu i zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Teraz kolejny krok - po dwóch latach walki z COVID-19 w Polsce formalnie kończy się okres epidemii, a zaczyna stan zagrożenia epidemicznego. Czytaj dalej »
Ministerstwo dziękuje służbom i urzędnikom za ofiarną pracę w pandemii
2022-04-20, 18:20Blisko 100 osób z regionu kujawsko-pomorskiego zostało wyróżnionych przez wiceministra zdrowia Waldemara Kraskę w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Podziękowania dotyczyły ponad 2-letniej walki z pandemią koronawirusa. Czytaj dalej »
Koronawirus w Polsce: 1201 nowych zakażeń, 42 w Kujawsko-Pomorskiem
2022-04-15, 11:35Badania potwierdziły 1201 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 103 ponowne. Zmarły 34 osoby z COVID-19 - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590