Brak zaufania czynnikiem generującym kryzys ekonomiczny po epidemii
Prof. Janusz Golinowski, politolog, który był dzisiaj gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, uważa, że podstawowym czynnikiem generującym kryzys po epidemii będzie spadek poziomu zaufania w społeczeństwach.
– Jestem bardzo głęboko zniesmaczony tym co wytworzyła cywilizacja Zachodu. Dlatego ta panika, wespół z zachowaniami o charakterze wręcz darwinowskim, będzie prowadzić do braku zaufania. Ten brak zaufania przekłada się też na gospodarkę. Bez zaufania nie uda się scementować gospodarki globalnej – powiedział prof. Janusz Golinowski.
Obejrzyj całą Rozmowę dnia!
Zobacz także
Koronawirus - złe i dobre wieści z regionu i kraju
2020-07-11, 13:08Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem. Stwierdzone je u mieszkańców powiatów: mogileńskiego i radziejowskiego. Czytaj dalej »
Koronawirus: 205 nowych przypadków w Polsce, 3 na Pomorzu i Kujawach
2020-07-06, 10:57Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 205 osób, w tym 49 na Śląsku. W Kujawsko-Pomorskiem mamy 3 nowe przypadki COVID-19. Wśród nich jest 1 osoba z Bydgoszczy, 1 z powiatu toruńskiego i 1 z powiatu tucholskiego… Czytaj dalej »
Dwie nowe osoby zakażone w regionie. Nowi chorzy w dwóch ogniskach w Toruniu
2020-07-02, 12:39Mieszkaniec powiatu inowrocławskiego oraz włocławskiego to nowe osoby z koronawirusem na Kujawach i Pomorzu. W ostatnich dniach przybyło też chorych z Covid-19 w dwóch ogniskach w Toruniu: w jednym z zakładów odzieżowych oraz Urzędzie… Czytaj dalej »
„Pesa ma olbrzymi potencjał". Szef Polskiego Funduszu Rozwoju o bydgoskiej firmie
2020-07-02, 11:47- Mamy dobre efekty inwestycji w bydgoską Pesę - mówił Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, który był dziś gościem Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK. Czytaj dalej »
Koronawirus w Toruniu. Wracają ograniczenia w Urzędzie Miasta
2020-07-01, 08:03Prezydent Michał Zaleski podczas konferencji on line poinformował, że z związku z rosnąca liczbą przypadków osób z koronawirusem w Toruniu, w magistracie będą obowiązywały wcześniejsze rygory. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590