Spontaniczna pomoc dla służby zdrowia. Ty też możesz pomóc!
Od ponad tygodnia wiele firm i osób prywatnych deklaruje pomoc bydgoskim szpitalom. Aby ułatwić pomoc i komunikację powstał ogólnopolski portal www.wsparciedlaszpitala.pl
W wielu miastach znaleźli się wolontariusze - koordynatorzy lokalni, którzy monitorują i pomagają we współpracy szpitali i darczyńców.
Co już zostało zrobione?
W poniedziałek do wszystkich szpitali w mieście wysłano oficjalny mail z prośbą o rejestrację podmiotu leczniczego w systemie. Dzięki temu jest dostęp do ciągle aktualizowanej listy zapotrzebowania dla danej placówki medycznej.
Od kilku dni koordynowane jest wsparcie dla bydgoskich szpitali. Jest bezpośredni kontakt mailowy i telefoniczny. Wolontariusze pomagają w koordynacji dostawy od firm i osób prywatnych. Trwa poszukiwanie transportu sprzętu.
Dzięki koordynacji komunikacji między szpitalami, a firmą MMP Neupack Polska sp. z o.o. przekazano dzisiaj 700 jednorazowych fartuchów ochronnych oraz 5 tysięcy czepków.
Trwa także szycie fartuchów. Tutaj link do zbiórki
Można pomóc
Jeśli ktoś chce pomóc to może skontaktować się do koordynatora lokalnego w Bydgoszczy, to radna miejska Joanna Czerska-Thomas (kontakt@joannathomas.pl) i dr n. o zdrowiu Kosma Kołodziej (kosmakolodziej@wp.pl).
Pomoc przejawia się w bardzo różnych działaniach. W ramach różnych facebookowych grup chętni szyją maseczki czy tworzą przyłbice na drukarkach 3D. Jeną z takich grup jest Widzialna ręka - Bydgoszcz.
Zobacz także
Będzie więcej szczepionek, będą dodatkowe punkty szczepień w regionie
2021-03-31, 06:45W woj. kujawsko-pomorskim powstaną dodatkowe punkty szczepień - zapowiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Czytaj dalej »
Pasjonat statystyki z Torunia: Dobowo może być nawet 40 tys. nowych zakażeń
2021-03-28, 20:43- Najgorsze przed nami - tak o sytuacji epidemicznej mówi Michał Rogalski z Torunia. Tym razem prognozuje dla Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »
W maseczkach, z limitem osób. W przedświąteczną niedzielę zrobisz zakupy
2021-03-28, 10:02W niedzielę (28 marca) sklepy są otwarte. To druga handlowa niedziela w 2021 roku, przypadająca na weekend przed Wielkanocą. W sklepach obowiązuje ścisły rygor sanitarny i limit osób. Czytaj dalej »
Chorzy wożeni od szpitala do szpitala w poszukiwaniu miejsc. Pomogą strażacy
2021-03-26, 13:54Ratownicy medyczni z regionu łączą siły ze strażą pożarną. Cel - szybszy transport pacjentów do szpitali. - Ogarnia nas bezsilność, gdy wozimy chorych na COVID po całym województwie - opowiadają. Czytaj dalej »
Szpital w Ciechocinku od poniedziałku przyjmie chorych na COVID-19
2021-03-25, 15:27Sytuacja pandemiczna na Kujawach i Pomorzu jest zła. W czwartek zarejestrowano rekordową liczbę zakażeń - 2254. W poniedziałek zostanie uruchomiony szpital tymczasowy w Ciechocinku - poinformował wojewoda kujawsko-pomorski. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590