Poczta w czasie pandemii. Placówki otwarte w innych godzinach
Pandemia koronawirusa spowodowała zamieszanie w wielu dziedzinach życia. Zmianie uległa też organizacja pracy placówek Poczty Polskiej.
– Ja jestem bardzo ciekaw, kto wymyślił to, że poczty są czynne do godziny 14.00. Czy to dotyczy całej Polski, czy tylko Bydgoszczy? Czy to sama poczta wymyśliła? Czy ktoś na szczeblu ministerialnym? W zasadzie nie można z poczty teraz skorzystać. Są takie kolejki, że jak dziś byłem to stałem dwie godziny. Ludzie są stłoczeni. Zamiast walczyć z koronawirusem to ludzie się gromadzą, bo wiadomo jak to w kolejce - powiedział jeden z Naszych Słuchaczy.
– Poczta Polska stara się zapewnić wszystkim klientom dostęp do usług. Musieliśmy skrócić godziny pracy placówek pocztowych z uwagi na podniesioną absencję, ale zapraszamy klientów, każda placówka czynna jest przynajmniej przez 6 godzin wciągu dnia, od 8.00 do 14.00 lub od 14.00 do 20.00. Niektóre placówki są też czynne w soboty. Placówki dotychczas całodobowe czynne są od godz. 8.00 do 20.00 – powiedziała Justyna Siwak, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.
Zobacz także
Koronawirus - złe i dobre wieści z regionu i kraju
2020-07-11, 13:08Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem. Stwierdzone je u mieszkańców powiatów: mogileńskiego i radziejowskiego. Czytaj dalej »
Koronawirus: 205 nowych przypadków w Polsce, 3 na Pomorzu i Kujawach
2020-07-06, 10:57Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 205 osób, w tym 49 na Śląsku. W Kujawsko-Pomorskiem mamy 3 nowe przypadki COVID-19. Wśród nich jest 1 osoba z Bydgoszczy, 1 z powiatu toruńskiego i 1 z powiatu tucholskiego… Czytaj dalej »
Dwie nowe osoby zakażone w regionie. Nowi chorzy w dwóch ogniskach w Toruniu
2020-07-02, 12:39Mieszkaniec powiatu inowrocławskiego oraz włocławskiego to nowe osoby z koronawirusem na Kujawach i Pomorzu. W ostatnich dniach przybyło też chorych z Covid-19 w dwóch ogniskach w Toruniu: w jednym z zakładów odzieżowych oraz Urzędzie… Czytaj dalej »
„Pesa ma olbrzymi potencjał". Szef Polskiego Funduszu Rozwoju o bydgoskiej firmie
2020-07-02, 11:47- Mamy dobre efekty inwestycji w bydgoską Pesę - mówił Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, który był dziś gościem Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK. Czytaj dalej »
Koronawirus w Toruniu. Wracają ograniczenia w Urzędzie Miasta
2020-07-01, 08:03Prezydent Michał Zaleski podczas konferencji on line poinformował, że z związku z rosnąca liczbą przypadków osób z koronawirusem w Toruniu, w magistracie będą obowiązywały wcześniejsze rygory. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590