Kujawsko-Pomorskie: cztery kolejne osoby zakażone koronawirusem
Dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci mają pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa - zawiadomił 26 marca Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy.
Dwudziesta ósma zakażona osoba to kobieta w sile wieku z powiatu włocławskiego, przebywa w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu, jej stan jest dobry.
Dwudziesta dziewiąta zakażona osoba to mężczyzna w sile wieku z powiatu włocławskiego, przebywa w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu, jego stan jest dobry.
Trzydziesta zakażona osoba to dziecko (chłopiec) z powiatu bydgoskiego, przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, jego stan jest dobry.
Trzydziesta pierwsza zakażona osoba to dziecko (dziewczynka) z powiatu bydgoskiego, przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, jej stan jest dobry.
W szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zarażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Według jego najnowszych danych w Polsce zarejestrowano 34 nowe przypadki koronawirusa. Liczba zakażeń wzrosła do 1085. . Z powodu koronawirusa w naszym kraju zmarło 15 osób.
Liczba zakażeń na świecie przekroczyła 470 tysięcy. Zmarło ponad 21 tysięcy osób.
WSZYSTKO O KORONAWIRUSIE W REGIONIE - SPECJALNY SERWIS
Zobacz także
Reorganizacja w MZK w Bydgoszczy i obawy związkowców
2020-11-19, 17:38Spore zmiany w Miejskich Zakładach Komunikacyjnych w Bydgoszczy. Od 1 stycznia 2021 r., w ramach reorganizacji, w niektórych dyżurkach pracownicy mają pojawiać się tylko sporadycznie. Czytaj dalej »
Dr Rajewski: Nie lekceważmy objawów. Potem może być za późno [wywiad]
2020-11-19, 16:49Laboratoria diagnostyczne ostatniej doby wykonały 58 tys. testów na koronawirusa. Zakażenie wykryto u kolejnych 23 tys. 975 osób i zanotowano 637 zgony. W Kujawsko-Pomorskiem w czwartek podane zostały informacje o 940 nowych przypadków… Czytaj dalej »
Prezydent: Najtrudniejsze, gdy ktoś odchodzi. Pogrzeb muzyka, który zmarł na COVID-19
2020-11-19, 13:02O dużym ognisku koronawirusa w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim mówił w czwartek radnym prezydent Torunia. Wspominał też Łukasza Tura - ostatnie pożegnanie zmarłego muzyka TOS w czwartek (19 listopada) w Toruniu. Czytaj dalej »
Wojciech Konieczny: Wirus zmutował i jest groźniejszy, ale wierzę, że w końcu złagodnieje
2020-11-18, 11:32- Wierzę w szczepionkę i poniekąd wierzę też, że wirus zmutuje w kierunku łagodniejszym, ponieważ tak się do tej pory działo - mówi senator Wojciech Konieczny. Lekarz i polityk, przewodniczący rady naczelnej Polskiej Partii Socjalistycznej… Czytaj dalej »
Toruńscy posłowie Koalicji Obywatelskiej ostro krytykują rząd
2020-11-18, 07:04'Rozkład państwa' - tak ostatnie 5 - lat rządów Prawa i Sprawiedliwości podsumowali posłowie Koalicji Obywatelskiej Iwona Hartwich i Tomasz Lenz. Politycy zwrócili uwagę między innymi na stan służby zdrowia i walkę z koronawir… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590