Dwoje młodych ludzi to kolejne osoby z koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem
Dwudziesta trzecia i dwudziesta czwarta osoba zakażona to kobieta i mężczyzna w młodym wieku. Ich stan jest dobry.
Dwudziesta trzecia osoba zakażona to mężczyzna w młodym wieku z powiatu bydgoskiego, który wrócił z zagranicy, przebywa w kwarantannie domowej, jego stan jest dobry.
Dwudziesta czwarta osoba zakażona to kobieta w młodym wieku z powiatu bydgoskiego, która wróciła z zagranicy, przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest dobry.
Aktualne informacje o pacjentach z województwa: czterech pacjentów jest w szpitalu w Grudziądzu. Trzy osoby są w stanie dobrym, jedna osoba jest w stanie średnim, ale stabilnym. Jedna osoba jest w szpitalu zakaźnym w Toruniu (stan dobry). W Bydgoszczy sześciu pacjentów jest w szpitalu zakaźnym (stan dobry). Jedna osoba leczona jest w Kujawsko - Pomorskim Centrum Pulmunologii. Jej stan jest średnio ciężki, ale stabilny.
Liczba osób hospitalizowanych w związku z koronawirusem SARS-CoV-2 jest nieco wyższa niż dobę temu - wzrosła z 38 do 41. Skumulowana liczba osób w kwarantannie - tych z decyzją Sanepidu i wracających z zagranicy - wynosi 5 tys. 501. Nieco wrosła liczba osób objętych czynnym nadzorem epidemiologicznym, których jest 1 tys. 763 przy 1 tys. 632 we wtorek. Do tej pory pobrano w województwie 1 tys. 75 próbek do badań. Wynik części z nich nie jest jeszcze znany.
Zobacz także
Wojewoda: nie ma potrzeby uruchamiania szpitala tymczasowego w Ciechocinku
2021-02-24, 07:56Obecnie nie ma konieczności uruchamiania szpitala tymczasowego w Ciechocinku, a w razie potrzeby placówka może zacząć działać w ciągu dwóch - trzech tygodni - poinformował we wtorek wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowic… Czytaj dalej »
O rządowej tarczy w Ciechocinku. 7 mld zł trafiło do przedsiębiorców w regionie
2021-02-23, 12:23Z rządowej pomocy w ramach tarczy antykryzysowej skorzystało dotąd blisko 400 tys. przedsiębiorców w całym kraju - mówił na konferencji prasowej w Ciechocinku Waldemar Buda - wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Czytaj dalej »
Dojeżdżają do seniorów: transport delikatny, żeby szczepionką nie wstrząsać [wideo]
2021-02-19, 12:52- Więcej ekip wyjazdowych, realizujących szczepienia przeciw COVID-19, będzie od poniedziałku (22 lutego) w regionie - zapowiada NFZ. Mobilne zespoły dojeżdżają do osób, które same nie mogą dotrzeć do punktu szczepień. Czytaj dalej »
104-latka z regionu zaszczepiona przeciw COVID-19, a 110-latka jest ozdrowieńcem
2021-02-19, 09:12Pani Aurelia Liwińska, 104-letnia mieszkanka Torunia została zaszczepiona przeciwko koronawirusowi - informuje Urząd Marszałkowski. Czytaj dalej »
Straż pożarna z regionu pomogła już 183 osobom dojechać na szczepienie
2021-02-18, 06:51Już od miesiąca, 13 tysięcy jednostek OSP i wszystkie jednostki Państwowej Straży Pożarnej pomagają samorządom w transporcie osób starszych i niepełnosprawnych na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590