W południe biły dzwony na modlitwę Anioł Pański z papieżem, w intencji całego świata!
25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, papież Franciszek apeluje, by o godz. 12.00 chrześcijanie wszystkich wyznań zjednoczyli się w modlitwie „Ojcze nasz”. Będą biły dzwony!
– W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga. Zachęcam wszystkich zwierzchników Kościołów i przywódców wszystkich wspólnot chrześcijańskich, a także chrześcijan różnych wyznań, aby błagali Boga Najwyższego i Wszechmogącego, odmawiając jednocześnie modlitwę, której nauczył nas Jezus Chrystus – cytuje papieża portal Vatican News.
Modlitwa ma zostać odmówiona w południe 25 marca. – W dniu, w którym wielu chrześcijan upamiętnia Zwiastowanie Dziewicy Maryi Wcielenie Słowa, oby Pan wysłuchał jednomyślnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują się na świętowanie zwycięstwa Zmartwychwstałego Chrystusa - mówił w niedzielę (22 marca) papież Franciszek.
Arcybiskup Stanisława Gądecki, przewodniczący Konferencji Konferencji Episkopatu Polski, prosił także, by 25 marca o 12.00 w polskich kościołach biły wzywające do modlitwy dzwony.
Kapłani i wierni są proszeni również o odmówienie „Anioł Pański”, „Ojcze nasz” i trzy razy Zdrowaś Maryjo” w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.
Arcybiskup Gądecki prosił również kardynała Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, by 25 marca włączył Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego ma dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie.
Zobacz także
Gdzie w regionie zrobić test? Kto i gdzie może oddać osocze? [aktualna lista punktów, telefony]
2020-11-03, 10:07Kolejne dwa punkty wymazowe do przeprowadzenia testu na obecność koronawirusa uruchomione zostały w Toruniu - przy ul. Bema, w pobliżu Areny Toruń oraz na Targowisku Okólna. Badania będą refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Czytaj dalej »
Jedna osoba ratuje aż trzech chorych! Kto i kiedy może oddać osocze? [telefony]
2020-11-03, 09:36Chorych na Covid-19 jest coraz więcej, więc wciąż ponawiane są apele do ozdrowieńców o zgłaszanie się w celu oddania osocza. To nic nie kosztuje, a może uratować życie. Czytaj dalej »
Historyczne ujęcia! Kompletnie puste cmentarze 1 listopada [film z drona]
2020-11-02, 20:11Po południu 30 października, premier zdecydował o zamknięciu cmentarzy. Z decyzją tą czekano do ostatniej chwili, ale wskaźniki zakażeń wciąż rosły. I tak, w najważniejszym dniu w roku, przy grobach zmarłych - bodaj pierwszy… Czytaj dalej »
Zmarł Ireneusz Wrzecionkowski, anglista z włocławskiego liceum...
2020-11-02, 17:16Nauczyciel, dla którego jeszcze dwa dni temu prosiliśmy o osocze, był chory na Covid-19. Ireneusz Wrzecionkowski przez ponad 30 lat uczył języka angielskiego w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej. W połowie października… Czytaj dalej »
Bardzo trudna sytuacja w szpitalu Grudziądzu. Coraz mniej respiratorów, zakażony personel
2020-11-02, 13:45Tylko 5 wolnych respiratorów w części zakaźnej, 95 pracowników zarażonych wirusem a 200 na kwarantannie. Tak wygląda sytuacja w grudziądzkiej lecznicy. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590