W południe biły dzwony na modlitwę Anioł Pański z papieżem, w intencji całego świata!
25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, papież Franciszek apeluje, by o godz. 12.00 chrześcijanie wszystkich wyznań zjednoczyli się w modlitwie „Ojcze nasz”. Będą biły dzwony!
– W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga. Zachęcam wszystkich zwierzchników Kościołów i przywódców wszystkich wspólnot chrześcijańskich, a także chrześcijan różnych wyznań, aby błagali Boga Najwyższego i Wszechmogącego, odmawiając jednocześnie modlitwę, której nauczył nas Jezus Chrystus – cytuje papieża portal Vatican News.
Modlitwa ma zostać odmówiona w południe 25 marca. – W dniu, w którym wielu chrześcijan upamiętnia Zwiastowanie Dziewicy Maryi Wcielenie Słowa, oby Pan wysłuchał jednomyślnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują się na świętowanie zwycięstwa Zmartwychwstałego Chrystusa - mówił w niedzielę (22 marca) papież Franciszek.
Arcybiskup Stanisława Gądecki, przewodniczący Konferencji Konferencji Episkopatu Polski, prosił także, by 25 marca o 12.00 w polskich kościołach biły wzywające do modlitwy dzwony.
Kapłani i wierni są proszeni również o odmówienie „Anioł Pański”, „Ojcze nasz” i trzy razy Zdrowaś Maryjo” w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.
Arcybiskup Gądecki prosił również kardynała Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, by 25 marca włączył Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego ma dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie.
Zobacz także
Które maski chronią nas najskuteczniej? Te z atestem, i stosowane jednorazowo
2021-03-24, 19:47Do niedawna specjalnie nie zwracaliśmy uwagi na to, czym zakrywamy nos i usta. Jednak w miarę trwania pandemii o wirusie wiemy coraz więcej. Już nie wystarczy zasłanianie nosa i ust szalikiem, a i maseczki materiałowe należałoby odłożyć… Czytaj dalej »
Wsparcie medyczne pilnie potrzebne! Dramatyczna sytuacja w Grudziądzu
2021-03-24, 10:14Rekordowa liczba pacjentów zarażonych koronawirusem przebywa w grudziądzkim szpitalu. Na oddziale covidowym hospitalizowanych jest 365 osób, z których 40 podłączonych jest do respitatorów. Szpital potrzebuje natychmiastowego wsparcia… Czytaj dalej »
Apel do lekarzy POZ o pomoc w czasie pandemii. Sztab kryzysowy we Włocławku
2021-03-24, 06:53Lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej mogą wspomóc szpitale w walce z koronawirusem. O taką pomoc zaapelowali dyrektor szpitala we Włocławku Karolina Welka i prezydent miasta Marek Wojtkowski. Czytaj dalej »
Koronawirus w akademikach UTP. Ciąg dalszy sprawy
2021-03-23, 16:15Studenci mieszkający obecnie w akademikach Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy przy ul. Kaliskiego muszą je opuścić do końca tygodnia. Taka jest decyzja władz uczelni, po tym jak u 34 osób związanych z UTP wykryto… Czytaj dalej »
Czy grozi nam twardy lockdown? Apel o przejście na pracę zdalną tam, gdzie jest to możliwe
2021-03-23, 14:15Jeżeli będziemy się zachowywać odpowiedzialnie, utrzymywać dystans, nosić maseczki, to nie dojdziemy do żadnego twardego lockdownu - powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył, że jeśli jednak… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590