Więcej kursów, dłuższe tramwaje i autobusy. Prośba do pasażerów: liczcie się!
Jednym autobusem lub tramwajem może jednocześnie podróżować nie więcej pasażerów, niż połowa miejsc siedzących. Ma to służyć ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Tak tę kwestię wyjaśnia kwestię rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, Tomasz Okoński.
- Zarząd dróg od 25 marca wprowadza na wszystkich liniach rozkłady obowiązujące jak w dni powszednie. Kierowcy, motorniczy mają zwracać uwagę na liczbę pasażerów w pojazdach. W ramach możliwości, będziemy dostawiać autobusy przegubowe i długie tramwaje na liniach, na których rano mamy najwięcej pasażerów. Będziemy się przyglądać sytuacji na bieżąco i reagować.
Prosimy mieszkańców w miarę możliwości, stosować się do w prowadzonych wytycznych i ograniczeń w przemieszczaniu się. Przypominamy, że obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył tylko dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb, takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.
Jak zapewnia Tomasz Okoński, na razie nikt nie będzie wypraszał z pojazdu "nadwyżkowych" pasażerów. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej liczy na zdrowy rozsądek mieszkańców. Od rana nie wpłynęła żadna skarga dotycząca łamania rządowych poleceń.
Włocławek:
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Włocławku dostosowuje wozy do nowych zaleceń. Na drzwiach pojawiły się kartki z informacją o dopuszczalnej liczbie pasażerów. Część siedzeń zostanie oddzielona taśmami. I pozostaje liczyć na odpowiedzialność ludzi, bo możliwości kontrolowania nie ma. Maksymalnie 10 osób w pojazdach 10- metrowych i 15 w 12 - metrowych - to włocławskie limity.
Zobacz także
W tę niedzielę zrobisz zakupy. Galerie handlowe są otwarte!
2020-08-30, 07:22W ostatnią niedzielę wakacji, 30 sierpnia sklepy będą otwarte. Nadal obowiązują w nich wymogi bezpieczeństwa sanitarnego: maseczki i dostęp do rękawiczek jednorazowych oraz płynów dezynfekcyjnych. Czytaj dalej »
Nie będzie zajęć w tradycyjnej formie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika
2020-08-29, 15:01Władze UMK w związku z zagrożeniem epidemicznym i w trosce o bezpieczeństwo społeczności akademickiej zdecydowały, że wszystkie formy kształcenia co do zasady będą prowadzone w systemie zdalnym. Czytaj dalej »
Kolejnych dwunastu kuracjuszy z Ciechocinka zakażonych koronawirusem
2020-08-28, 20:43Zakażenie wykazały powtórne testy, wykonane osobom będącym w kwarantannie w uzdrowisku w Ciechocinku. Chorzy zostaną przewiezieni do izolatorium w Grudziądzu. Czytaj dalej »
Dziesięciolatka od 53 dni jest na kwarantannie. Sanepid: Takie są procedury
2020-08-28, 18:33Bydgoszczanka, której córka przebywa już 51 dni w kwarantannie - chce zawiadomić o tym rzecznika praw dziecka. - Takie są aktualne procedury - odpowiada rzeczniczka sanepidu. Czytaj dalej »
Wszyscy księża i pracownicy kościelni na kwarantannie. Koronawirus w Lipnie
2020-08-28, 15:19Koronawirusa stwierdzono u mężczyzny posługującego przy ołtarzu w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipnie. Wszyscy księża, a także pracownicy kościelni z parafii, którzy mieli z nim kontakt są na kwaran… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590