Kujawy i Pomorze: Kolejna osoba zakażona koronawirusem; łącznie 22 chorych
W woj. kujawsko-pomorskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. Łącznie chore są 22 osoby — poinformował we wtorek po południu rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Stan wszystkich pacjentów jest dobry.
– Zakażenie koronawirusem stwierdzono u starszego mężczyzny z powiatu brodnickiego. Wrócił on z zagranicy. Przebywa w kwarantannie domowej. Jego stan jest dobry – poinformował Mól.
W regionie zakażone koronawirusem są w sumie 22 osoby. Spośród nich po pięć osób przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy i w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, jedna – w szpitalu zakaźnym w Toruniu. Pozostałych 11 osób jest poddanych kwarantannie. Wszyscy są w stanie dobrym.
W regionie działają cztery laboratoria badające osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem: w szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy, w Instytucie Genetyki Sądowej w Bydgoszczy i w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Czwarte laboratorium w poniedziałek zostało uruchomione w szpitalu w Grudziądzu, przemianowanym na zakaźny – o czym poinformowała PAP rzecznik prasowa magistratu w tym mieście Beata Adwent.
Zobacz także
Sektor turystyczny, hotelarski, organizacji targów… Ostatni moment na wniosek do ZUS
2020-11-25, 13:45Niecały tydzień - do 30 listopada - mają czas na złożenie wniosku przedsiębiorcy, którzy chcą być zwolnieni ze składek ZUS za lipiec, sierpień i wrzesień tego roku. Czytaj dalej »
Czy firmy z Torunia mogą liczyć na pomoc w dobie pandemii?
2020-11-24, 19:32Toruń pomaga przedsiębiorcom, którzy borykają się ze skutkami wprowadzenia ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa. W lokalach miejskich można starać się o obniżenie czynszu o 90% - pod warunkiem, że obroty spadły o 40%. Czytaj dalej »
Osobiście do biura Enei? Tak, ale po wcześniejszym umówieniu
2020-11-24, 13:45Osobiste załatwienie sprawy związanej z energią to aktualnie nie lada wyzwanie. Enea - podobnie jak wiele innych firm - w związku z epidemią wprowadziła duże ograniczenia w bezpośrednich kontaktach z klientami. Zaleca kontakt telefoniczny… Czytaj dalej »
Dla kogo postojowe? Edukacyjny wtorek z ZUS - zadzwoń i zapytaj
2020-11-24, 07:55Telefoniczny dyżur ekspercki dla przedsiębiorców odbędzie się we wtorek (24 listopada). Eksperci bydgoskiego ZUS odpowiedzą na pytania dotyczące świadczenia postojowego i dodatkowego świadczenia postojowego. Czytaj dalej »
2 tys. zł dla każdego pracownika i inne dotacje. Wsparcie dla firm objętych obostrzeniami
2020-11-23, 16:29Dotacje dla mikro i małych przedsiębiorstw, dofinansowanie wynagrodzeń i wypłata postojowego - to część rozwiązań przygotowanych w ramach tzw. tarczy branżowej, czyli pakietu pomocowego dla przedsiębiorców. Sejm przyjął ustawę… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590