Kujawy i Pomorze: Kolejna osoba zakażona koronawirusem; łącznie 22 chorych
W woj. kujawsko-pomorskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. Łącznie chore są 22 osoby — poinformował we wtorek po południu rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól. Stan wszystkich pacjentów jest dobry.
– Zakażenie koronawirusem stwierdzono u starszego mężczyzny z powiatu brodnickiego. Wrócił on z zagranicy. Przebywa w kwarantannie domowej. Jego stan jest dobry – poinformował Mól.
W regionie zakażone koronawirusem są w sumie 22 osoby. Spośród nich po pięć osób przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy i w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, jedna – w szpitalu zakaźnym w Toruniu. Pozostałych 11 osób jest poddanych kwarantannie. Wszyscy są w stanie dobrym.
W regionie działają cztery laboratoria badające osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem: w szpitalu zakaźnym w Bydgoszczy, w Instytucie Genetyki Sądowej w Bydgoszczy i w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Czwarte laboratorium w poniedziałek zostało uruchomione w szpitalu w Grudziądzu, przemianowanym na zakaźny – o czym poinformowała PAP rzecznik prasowa magistratu w tym mieście Beata Adwent.
Zobacz także
Sukces lekarzy ze Szpitala Jurasza w Bydgoszczy, nadzieja dla pacjenta
2021-03-16, 16:45COVID-19 zniszczył mu płuca. 52-latek czeka na przeszczep. Lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy wszczepili mężczyźnie urządzenie, dzięki któremu możliwa będzie kontynuacja terapii oraz… Czytaj dalej »
Koronawirus: masz przeciwciała? Test kupisz w dyskoncie. Lekarze sceptyczni
2021-03-15, 15:00Jest mały, stosunkowo tani, prosty w obsłudze - w sieci Biedronka, przy kasie, pojawiły się testy na przeciwciała koronawirusa. Czytaj dalej »
Kurator Marek Gralik: - Już ponad 2800 uczniów z regionu uczy się zdalnie
2021-03-12, 18:00Coraz więcej szkół w naszym regionie ogranicza pracę z powodu koronawirusa - potwierdził w rozmowie z Polskim Radiem PiK, Marek Gralik, kujawsko-pomorski kurator oświaty. Czytaj dalej »
Nie ma kto leczyć chorych na COVID-19. Kolejny apel, tym razem z Inowrocławia
2021-03-12, 15:27Jest kolejny apel o wsparcie personelu medycznego, pracującego na szpitalnych oddziałach covidowych. Tym razem do medyków z Inowrocławia i okolic. Czytaj dalej »
Nie mogła dostać się na wymaz w kierunku COVID-19. Jest kontrola NFZ
2021-03-12, 12:22Bydgoszczanka - mając objawy grypopodobne - przez dwa dni bezskutecznie próbowała dostać się na wymaz w kierunku COVID-19 w jednym z bydgoskich szpitali. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590