Żadna z osób mających kontakt z lekarką ze szpitala w Grudziądzu nie ma koronawirusa
Wszystkie 46 osób, które miały kontakt z zarażoną koronawirusem lekarką z przemianowanego na zakaźny szpitala w Grudziądzu jest zdrowych - poinformowała w niedzielę wieczorem PAP rzeczniczka prezydenta miasta Beata Adwent.
– Według najświeższych informacji 46 próbek jest negatywnych – powiedziała rzeczniczka.
Wcześniej, również w niedzielę wieczorem, prezydent Grudziądza Maciej Glamowski informował na swoim profilu w mediach społecznościowych, że znane są wyniki testów 30 osób spośród 46 osób, które miały kontakt z zarażoną w grudziądzkim szpitalu lekarką i wypadły one negatywne. Zaznaczył, że zarażenie lekarki odbyło się poza grudziądzkim szpitalem.
Jak poinformowano w sobotę PAP, lekarka z Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu ma pozytywny wynik testu w kierunku zakażenia koronawirusem. Nie została zakażona w trakcie pracy, ale podczas prywatnego spotkania.
Zakażona lekarka przebywała w kwarantannie domowej od 15 marca. Ostatni dyżur w grudziądzkim szpitalu miała dwa dni wcześniej, gdy szpital nie działał jeszcze jako jednoimienna placówka zakaźna.
– Osoby, które miały bezpośredni kontakt z tą osobą, do 13 marca poddane zostały kwarantannie, objęto ich również nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Wykonane zostaną u tych osób badania w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 – poinformowała w sobotę rzecznik szpitala Izabela Hirsch-Lewandowska.
Hirsch-Lewandowska podkreśliła, że zakażenie potwierdzone u jednej osoby z personelu szpitala nie wpływa w żaden sposób na jego funkcjonowanie.
Lekarka jest jedną z 18 osób, u których do tej pory potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie kujawsko-pomorskim. Po stwierdzeniu u niej zakażenia pozostała w domu, a jej stan jest dobry.
Zobacz także
Izba przyjęć w szpitalu we Włocławku funkcjonuje bez zakłóceń - na razie
2021-10-08, 13:30Izba przyjęć w szpitalu we Włocławku już przyjmuje pacjentów, ale - jak informuje placówka na swoim facebookowym profilu - takie sytuacje jak ta z czwartku - gdy na kilka godzin zawieszono przyjęcia pacjentów - mogą się powtarzać… Czytaj dalej »
Jedni noszą maseczki, inni nie, a zwrócenie komuś uwagi nie jest mile widziane!
2021-10-08, 08:00- Byłem w sklepie, w delikatesach. Nikogo nie było w maseczce, nawet ekspedientka jej nie założyła. Gdy zwróciłem na to uwagę, ludzie spojrzeli na mnie, jakbym był...nienormalny. Pewnie myślą, że ich ta choroba nie dosięgnie… Czytaj dalej »
Film z przesłaniem. W pandemii jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie [oglądaj!]
2021-10-07, 07:51„Covid Impra' to tytuł filmu profilaktycznego, którego premiera odbyła się w grudziądzkim teatrze. Obraz jest szerokim spojrzeniem na lekceważenie zagrożenia, jakie niesie koronawirus. Czytaj dalej »
Pamiętają smutek i strach w oczach pacjentów. Odznaczenia dla medyków
2021-10-05, 14:46Pracownicy wojskowych szpitali w naszym regionie, którzy leczyli pacjentów z COVID-19 dostali we wtorek odznaki honorowe od ministra zdrowia. Wręczył je wojewoda kujawsko-pomorski. Czytaj dalej »
Spółdzielnia się wycofuje. Kluby otwarte dla niezaszczepionych
2021-10-05, 07:51Bydgoska Spółdzielnia Mieszkaniowa wycofuje zakaz wstępu do swoich dwóch domów kultury osobom niezaszczepionym przeciwko COVID-19. Na początku września zarząd spółdzielni podjął taką decyzję, by nie dzielić grup działających… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590