Wspierają lekarzy, dowożąc posiłki. Solidarny gest restauratorów
#PosiłekDlaLekarza - pod takim hasłem odbywa się akcja, w którą włączają się restauratorzy. Dowożą posiłki do lekarzy, którzy są na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa. W akcję włączyli się też toruńscy restauratorzy.
Posiłki do Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Toruniu w imieniu restauratorów biorących udział w akcji dowieźli Mateusz Hass z „Jedz co Chcesz” i Paweł Dowbor z restauracji „Azzurro”.
- Każda z restauracji przygotowuje jakąś określoną przez siebie liczbę posiłków. Nie jest to narzucone z góry. Każdy dodaje coś od siebie w gratisie. My zapewniamy kierowców, transport i dostawę do szpitala - powiedział Mateusz Hass.
- Na pewno wieźliśmy pierogi, sałatki, zupy, pizzę, dania kuchni indyjskiej. Było też coś na słodko z kawiarni (...) Sytuacja nie jest łatwa, ale inni mają jeszcze gorzej. Ci ludzie w szpitalu walczą o życie. Jeżeli możemy chociaż w taki symboliczny sposób ich wesprzeć, to staramy się robić to, co po prostu możemy - powiedział Paweł Dobwor.
W akcję włączyły się: Azzurro, Kozackie Pierogi, Widelec, Nasza Toruńska, Stare Metropolis, Restauracja Artus Toruń, Maestria - sztuka pizzy, Restauracja Lotnicza EPTO, Kawiarnia Beza, Restauracja Royal India, Restauracja Catering Sielanka, Restauracja NOVA 22, Fonte, Chudy Byk, Restauracja Baku, Osteria di Bitondo, Piernikowy Raj - Toruń, Restauracja Kaczka Dziwaczka. Zgłaszają się kolejni restauratorzy.
Zobacz także
Wyciągi narciarskie ruszą w nadchodzącym sezonie zimowym. Jest kompromis
2020-11-23, 15:46Po poniedziałkowym e-spotkaniu przedstawicieli ośrodków narciarskich z wicepremierem Jarosławem Gowinem padło zapewnienie, że wyciągi narciarskie ruszą w nadchodzącym sezonie zimowym, ale w reżimie sanitarnym. Czytaj dalej »
Był w szpitalu, wrócił do domu. Biskup senior z Włocławka z koronawirusem
2020-11-22, 16:09Biskup senior Diecezji Włocławskiej Stanisław Gębicki jest zakażony koronawirusem i przebywa w izolacji domowej - poinformowała w komunikacie kuria. Obecność wirusa SARS-CoV-2 stwierdzono u niego w piątek. Czytaj dalej »
Bydgoscy żołnierze grają i rapują... w szczytnym celu [wideo]
2020-11-21, 15:05Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy śpiewająco zachęca ozdrowieńców do oddawania osocza dla chorych na COVID-19. To wspólny projekt muzyków w mundurach z Bydgoszczy, Dowództwa Garnizonu Warszawa i Ministerstwa Obrony Narodowej. Żołnierze… Czytaj dalej »
Szpitale tymczasowe w Kujawsko-Pomorskiem gotowe w najbliższych tygodniach
2020-11-20, 18:00Szpitale tymczasowe w Ciechocinku i w Radziejowie tworzone są w województwie kujawsko-pomorskim. Pierwszy powstaje na bazie 22. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego, a drugi - miejscowego szpitala - poinformował w piątek… Czytaj dalej »
Opiekunowie na kwarantannie, a terytorialsi na służbie w domu dziecka
2020-11-20, 14:45Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z naszego regionu zajmowali się podopiecznymi Domu Dziecka w Gostycynie. Zastąpili opiekunów, którzy trafili na kwarantannę. Grali z dziećmi w piłkę, uczyli się, gotowali. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590