Szpital w Grudziądzu, przemianowany na zakaźny, otrzymał odzież ochronną
Wojsko dostarczyło w środę po 1000 sztuk kombinezonów, masek, gogli i rękawic do szpitala w Grudziądzu
- Nasz szpital, przemianowany na zakaźny otrzymał dziś dostawę odzieży ochronnej dla personelu medycznego. Dotarło 1000 sztuk kombinezonów, masek FFP3 oraz gogle i rękawice. Zaopatrzenie przyjechało z Wojskowych Rezerw Centralnych - poinformowała rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Grudziądzu Beata Adwent. Dodała, że cały czas składane jest zapotrzebowanie na kolejne dostawy środków. - Wiedząc, że jest to towar deficytowy w całej Polsce, tym bardziej doceniamy wsparcie dla naszego szpitala - podkreśliła Adwent.
W grudziądzkim szpitalu obecnie znajdują się dwaj pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.
Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu, dla którego organem założycielskim jest miasto, został przekształcony w tzw. szpital jednoimienny zakaźny. Jest jedną z 19 tego typu placówek w kraju. W każdym województwie jest przynajmniej jedna taka lecznica. Szpital nie pozostawi bez opieki pacjentów z Grudziądza i okolic w stanach zagrożenia życia i zdrowia. W tym celu wydzielony został budynek "O", który obsłuży osoby, których transport do innych placówek medycznych w celu udzielenia pomocy z powodu zagrożenia życia będzie niemożliwy. W budynku "O" znajdować się będzie również szpitalny oddział ratunkowy (SOR) dla dorosłych, który będzie przyjmował pacjentów z Grudziądza i okolic w stanach klinicznych.
Laboratorium przeprowadzające badania związane z potencjalnym zakażeniem koronawirusem zacznie w Grudziądzu działać w najbliższych dniach. Trwa jego wyposażanie i przeprowadzane będą w najbliższym czasie szkolenia dla personelu.
Zobacz także
Zmianowość i praca zdalna. Zmiany w Urzędzie Miejskim w Świeciu nad Wisłą
2020-10-20, 18:45W związku z zachorowaniami pracowników i obowiązkową kwarantanną w świeckim urzędzie miejskim wprowadzona została zmianowość i praca zdalna. Czytaj dalej »
Sanepid dziękuje za pomoc samorządom i wolontariuszom
2020-10-20, 16:45Informatycy, urzędnicy, a nawet żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy dziękuje za odzew na apel o pomoc. Pandemia koronawirusa uderzyła również w jej kadry. W konsekwencji brakuje… Czytaj dalej »
Długie kolejki po wymaz. Gdzie można zrobić test? [lista punktów, godziny otwarcia]
2020-10-20, 15:53Nawet kilka godzin trzeba czekać w niektórych punktach w Bydgoszczy w kolejce po wymaz w kierunku Covid-19. Czytaj dalej »
Biskup włocławski zakażony koronawirusem
2020-10-20, 14:36Biskup włocławski Wiesław Mering jest zakażony koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformowała diecezja. Ordynariusz pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, ale jego stan się poprawia. Czytaj dalej »
Biskup Bogdan Wojtuś nie żyje. Przegrał walkę z koronawirusem
2020-10-20, 14:29Zmarł biskup senior Bogdan Wojtuś, emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej. Od soboty był w szpitalu w Poznaniu. Miał potwierdzone zakażenie koronawirusem. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590