Szpital w Grudziądzu, przemianowany na zakaźny, otrzymał odzież ochronną
Wojsko dostarczyło w środę po 1000 sztuk kombinezonów, masek, gogli i rękawic do szpitala w Grudziądzu
- Nasz szpital, przemianowany na zakaźny otrzymał dziś dostawę odzieży ochronnej dla personelu medycznego. Dotarło 1000 sztuk kombinezonów, masek FFP3 oraz gogle i rękawice. Zaopatrzenie przyjechało z Wojskowych Rezerw Centralnych - poinformowała rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Grudziądzu Beata Adwent. Dodała, że cały czas składane jest zapotrzebowanie na kolejne dostawy środków. - Wiedząc, że jest to towar deficytowy w całej Polsce, tym bardziej doceniamy wsparcie dla naszego szpitala - podkreśliła Adwent.
W grudziądzkim szpitalu obecnie znajdują się dwaj pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.
Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu, dla którego organem założycielskim jest miasto, został przekształcony w tzw. szpital jednoimienny zakaźny. Jest jedną z 19 tego typu placówek w kraju. W każdym województwie jest przynajmniej jedna taka lecznica. Szpital nie pozostawi bez opieki pacjentów z Grudziądza i okolic w stanach zagrożenia życia i zdrowia. W tym celu wydzielony został budynek "O", który obsłuży osoby, których transport do innych placówek medycznych w celu udzielenia pomocy z powodu zagrożenia życia będzie niemożliwy. W budynku "O" znajdować się będzie również szpitalny oddział ratunkowy (SOR) dla dorosłych, który będzie przyjmował pacjentów z Grudziądza i okolic w stanach klinicznych.
Laboratorium przeprowadzające badania związane z potencjalnym zakażeniem koronawirusem zacznie w Grudziądzu działać w najbliższych dniach. Trwa jego wyposażanie i przeprowadzane będą w najbliższym czasie szkolenia dla personelu.
Zobacz także
Na próbnej maturze: „Pan Tadeusz” Mickiewicza, „Ludzie bezdomni” Żeromskiego i poezja Leśmiana
2021-03-03, 09:00Rozpoczęły się próbne egzaminy maturalne organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Potrwają do 16 marca. Odbywają się stacjonarnie w szkołach, w reżimie sanitarnym. Udział szkół w próbnych egzaminach jest dobrowo… Czytaj dalej »
Pytania i odpowiedzi na temat pandemii. Odpowiada wojewoda i wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych
2021-02-25, 20:43Wideokonferencja w formule Q&A (pytań i odpowiedzi) na temat sytuacji epidemicznej w woj. kujawsko-pomorskim zorganizowana została na fanpage’u Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Czytaj dalej »
Grudziądzki szpital musi oddać do NFZ 19 milionów złotych. Za co?
2021-02-25, 17:16Wyjaśnienia lecznicy różnią się od tych, podanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pewne jest tylko, że zwrócić trzeba kilkanaście milionów złotych. Czytaj dalej »
Szczepienia nauczycieli w Toruniu: tłumy na jedną godzinę, kolejka na zewnątrz [wideo]
2021-02-24, 12:44- Z tak niezdyscyplinowaną grupą osób czekających na szczepienia przeciwko COVID-19 jeszcze nie mieliśmy do czynienia - tak Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu komentuje wtorkowe zajście w placówce, gdy w budynku rejestracji znalazło… Czytaj dalej »
Poseł Latos: Wygląda na to, że zaczyna się trzecia fala pandemii w Polsce [rozmowa]
2021-02-24, 11:37- Choć każdy z nas już ma kogoś z rodziny albo dobrego znajomego, kto nie tylko ciężko chorował, ale wręcz umarł na COVID-19, to ciągle pojawiają się postawy pełne zwątpienia i niedowiarstwa, co być może jest jedną z przyczyn… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590