Bydgoscy ratownicy apelują o pomoc do firm, a toruńscy – do pacjentów
Półmaski twarzowe z filtrem i kombinezony z atestami – o to prosi bydgoskie pogotowie ratunkowe firmy, które mogłyby je wspomóc. Z kolei toruńscy ratownicy zwracają się z apelem do pacjentów, by przekazywali dyspozytorom pełne i precyzyjne informacje.
O pomoc dla bydgoskich ratowników proszą Pracodawcy Pomorza i Kujaw. - W kolejnym dniu pandemii każdy z nas walczy o bezpieczeństwo rodziny i zespołu pracowniczego. Musimy jednak pamiętać, że w dużej mierze zależy ono od sprawnego działania służb medycznych. Wśród naszych firm członkowskich znajduje się Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. Pracujący tu ratownicy medyczni narażają swoje zdrowie dla naszego dobra. Dlatego zwracamy się z prośbą o pilną informację, jeśli któraś z firm może pomóc WSPR w niezbędnych dostawach – napisali w apelach w Internecie.
Szczególnie potrzebne są półmaski twarzowe z filtrem i kombinezony z atestami. Można też zgłosić inne wsparcie, np. dostawę posiłków. Kontakt – email: biuro@pracodawcy.info.pl lub tel. 601 627 581.
Z kolei Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu apeluje do pacjentów wzywających pogotowie - Przekazujcie dyspozytorom pełne i precyzyjne informacje i nie ukrywajcie, jeśli chory mógł mieć kontakt z osobą zarażoną koronawirusem! Chodzi o ratowników, którzy podejmując rutynowe działania nie mają środków ochronnych. - Możemy mieć problemy z obsadą karetek - mówi rzecznik lecznicy dr Janusz Mielcarek.
Tylko dzisiaj czterech ratowników musiało zostać odsuniętych i poddanych testom na obecność koronawirusa, bo nie mieli wiedzy, że jadą do pacjenta, który może być chory na Covid19. Rzecznik informuje, że obsady karetek nie mogą do każdego wyjazdu zakładać specjalnych środków ochronnych, bo szpital posiada w tym zakresie ograniczone zasoby.
Zobacz także
Rzecznik wojewody: 179 zakażeń to ogniska rodzinne, w szpitalach 180 wolnych miejsc
2020-10-01, 17:07Rekord zakażeń koronawirusem odnotował nasz region w czwartek (1 października). Zachorowało aż 179 nowych osób. - Są to głównie małe ogniska rodzinne. Nie odnotowaliśmy żadnych większych ognisk w naszym województwie - komentuje… Czytaj dalej »
Siedem szkół z regionu zamkniętych, 40 ma lekcje zdalne. Przez epidemię
2020-09-30, 16:49Koronawirus w kujawsko- pomorskich szkołach: rośnie liczba placówek, którym pandemia reorganizuje plan zajęć. Czytaj dalej »
Tylko dwa wolne respiratory dla chorych na Covid-19 w szpitalu w Grudziądzu
2020-09-30, 14:06- W naszym szpitalu, który obecnie działa na II i III poziomie, czyli jako zakaźny i wielospecjalistyczny, mamy obecnie dwa wolne miejsce pod respiratorem dla pacjentów z Covid-19 - informuje rzecznik prasowa urzędu miasta w Grudziądzu… Czytaj dalej »
Starosta sępoleński zakażony koronawirusem. 20 osób z urzędu na kwarantannie
2020-09-30, 13:11Jarosław Tadych dowiedział się w środę, że choruje na Covid-19. Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim jest czynne w ograniczonym zakresie, bo część pracowników skierowano na kwarantannę. Czytaj dalej »
70-latek z Covid-19 zmarł, bo nie było miejsca na OIOM-ie. NFZ domaga się wyjaśnień
2020-09-30, 11:41Kujawsko Pomorski NFZ wyjaśnia, jak doszło do śmierci pacjenta z Covid-19 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. W weekend na oddziale zakaźnym placówki zmarł 70-letni mężczyzna z powiatu rypińskiego, zanim udało się znaleźć… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590