Zmiany w grudziądzkim szpitalu. Zasady na czas zarazy
Od poniedziałku (16.03.) duże zmiany i utrudnienia dla pacjentów w grudziądzkim szpitalu. Wstęp do budynku mają tylko te osoby, które wcześniej poddadzą się badaniu w specjalnym namiocie.
Po decyzji ministra zdrowia lecznica stała się tak zwanym szpitalem jednoimiennym czyli będą tu trafiać osoby z podejrzeniem koronawirusa.
— Nie mam temperatury, mogę iść. Na kartce mamy swoje dane, mogę wejść do szpitala. Teraz trzeba poczekać w kolejce do tego namiotu? Tak, muszę poczekać, żeby zanieść jedzenie mężowi do szpitala — mówią osoby spotkane przez naszego reportera przed grudziądzką lecznicą.
— Przyjmujemy również mieszkańców Grudziądza tych niezakażonych i przyjmujemy przypadki nagłe, takich pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na transport do innych placówek. Działa nadal kompleks pediatryczny. Dziś została podjęta decyzja, że odwołać wszystkie wizyty pierwszorazowe do poradni specjalistycznych. Zwolniony mamy cały największy blok, oddziały z bloku A, B i C. Pacjenci, którzy nie mogli być przetransportowani gdzie indziej, przeniesieni zostali do bloku O, który jest obecnie szpitalem niezakaźnym — powiedziała rzeczniczka lecznicy, Izabela Hirsz-Lewandowska.
Decyzją ministra zdrowia w szpitalu w Grudziądzu ma zostać docelowo przygotowanych 1000 łóżek w razie zwiększonej zachorowalności na koronawirusa.
Zobacz także
Opaski życia trafią do grudziądzkiego szpitala. „Pomogą” w opiece nad chorymi [wideo]
2020-05-10, 12:0150 takich urządzeń kupiła grupa PZU. Opaski będą monitorować stan zdrowia najciężej chorych pacjentów. Czytaj dalej »
Region: raport z 10 maja. 2 nowe osoby zakażone, pięciu ozdrowieńców
2020-05-10, 10:41Kolejne dwie nowe osoby zakażone koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród nich jest 1 osoba z Inowrocławia i 1 z Torunia. Czytaj dalej »
W Kujawsko-Pomorskiem najwięcej osób w kraju leczonych jest osoczem
2020-05-09, 12:125 osób spośród chorych na COVID-19 w naszym regionie jest obecnie poddawane terapii osoczem pochodzącym od ozdrowieńców. 4 osoby są leczone w ten sposób w jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Grudziądzu i jedna w Kujawsko-Pomorskim… Czytaj dalej »
Branża transportowa w kryzysie. Jak jej pomóc? Są propozycje
2020-05-08, 19:34Toruńscy politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą pomóc lokalnym firmom przewozowym. Radny, adw. Michał Jakubaszek i poseł Zbigniew Girzyński złożyli dziś wniosek do prezydenta Torunia o obniżenie podatku od środków transportowy… Czytaj dalej »
Koronawirus, raport wieczorny. W regionie 7 kolejnych ozdrowieńców, jeden zgon
2020-05-08, 18:56Ministerstwo zdrowia podało najnowsze dane na temat pandemii w kraju - jest 187 nowych zakażeń koronawirusem, 20 osób zmarło. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590