Zmiany w grudziądzkim szpitalu. Zasady na czas zarazy
Od poniedziałku (16.03.) duże zmiany i utrudnienia dla pacjentów w grudziądzkim szpitalu. Wstęp do budynku mają tylko te osoby, które wcześniej poddadzą się badaniu w specjalnym namiocie.
Po decyzji ministra zdrowia lecznica stała się tak zwanym szpitalem jednoimiennym czyli będą tu trafiać osoby z podejrzeniem koronawirusa.
— Nie mam temperatury, mogę iść. Na kartce mamy swoje dane, mogę wejść do szpitala. Teraz trzeba poczekać w kolejce do tego namiotu? Tak, muszę poczekać, żeby zanieść jedzenie mężowi do szpitala — mówią osoby spotkane przez naszego reportera przed grudziądzką lecznicą.
— Przyjmujemy również mieszkańców Grudziądza tych niezakażonych i przyjmujemy przypadki nagłe, takich pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na transport do innych placówek. Działa nadal kompleks pediatryczny. Dziś została podjęta decyzja, że odwołać wszystkie wizyty pierwszorazowe do poradni specjalistycznych. Zwolniony mamy cały największy blok, oddziały z bloku A, B i C. Pacjenci, którzy nie mogli być przetransportowani gdzie indziej, przeniesieni zostali do bloku O, który jest obecnie szpitalem niezakaźnym — powiedziała rzeczniczka lecznicy, Izabela Hirsz-Lewandowska.
Decyzją ministra zdrowia w szpitalu w Grudziądzu ma zostać docelowo przygotowanych 1000 łóżek w razie zwiększonej zachorowalności na koronawirusa.
Zobacz także
Widmo upadłości nad Portem Lotniczym Bydgoszcz? Prezydent Bruski pisze do premiera
2020-09-01, 18:00'Zgodnie z decyzją Rządu w połowie marca lotnisko musiało wstrzymać ruch lotniczy. Efektem zakazu wykonywania statutowej działalności było pozbawienie spółki wpływów' - pisze w kolejnym liście do premiera Mateusza Morawieckiego… Czytaj dalej »
W Unisławiu szkoła zamknięta. Nauczycielka z koronawirusem!
2020-09-01, 15:23Szkoła Podstawowa w Unisławiu została zamknięta z powodu zarażenia jednego z pracowników koronawirusem. Czytaj dalej »
Początek roku szkolnego w czasach pandemii. Tak jeszcze nie było! [wideo]
2020-09-01, 11:29Inaczej niż zwykle, trochę dziwnie - tak o dzisiejszym rozpoczęciu roku szkolnego mówią uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31 w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Wszyscy pracownicy na kwarantannie. Muzeum w Grudziądzu zamknięte
2020-08-31, 19:48Koronawirus w grudziądzkim muzeum. Zarażony jest jeden z pracowników. W związku z tym od wtorku (1 września) placówka będzie zamknięta do odwołania. Czytaj dalej »
Zwroty za wycieczki wykupione przed pandemią na przełomie września i października
2020-08-31, 18:28- Mam nadzieję, że na przełomie września i października firmy turystyczne będą mogły zwracać środki turystom, którzy wykupili wycieczki przed pandemią - powiedziała w poniedziałek wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilew… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590