Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz: prosimy o zrozumienie i wsparcie
Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz mówił w dzisiejszej Rozmowie dnia Polskiego Radia PiK, że poradzimy sobie z koronawirusem, bo jesteśmy dobrze przygotowani.
Dodał, że przykłady Włoch i Wielkiej Brytanii pokazują, jakie dramatyczne konsekwencje miało zlekceważenie niebezpieczeństwa i opóźnienie radykalnych działań, natomiast pozytywny jest przykład Chin, gdzie epidemię zatrzymano.
— Przykład Chin pokazuje, że można pokonać i ograniczyć rozprzestrzenianie się tej choroby. Pozostanie w domu, zachowanie higieny, unikania podawania rąk, spotkań, grup, a jak już jesteśmy w takim miejscu, bo do pracy trzeba iść, musimy przecież produkować żywność, czy ją sprzedawać, to dbajmy o zasady i bądźmy ostrożni. Przykład Włoch, czy teraz Wielkiej Brytanii, gdzie to podejście jest niewłaściwe, to się kończy tragicznie. My mamy ogromną szansę by zminimalizować skutki epidemii. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby ta choroba się nie rozprzestrzeniała i prosimy o zrozumienie i wsparcie — powiedział Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.
Posłuchaj całej Rozmowy dnia!
Zobacz także
Ministerstwo Zdrowia: 239 nowych zakażeń koronawirusem, 3 w Kujawsko-Pomorskiem
2020-06-30, 11:01Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 239 osób, w tym 3 w woj. kujawsko-pomorskim - poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Łącznie zanotowano 34 tys. 393 przypadki. Resort podał też, że zmarło… Czytaj dalej »
Są z regionu i płynęli promem z zarażonym koronawirusem. Badania w sanepidzie
2020-06-29, 16:55Sześciu mieszkańców Kujaw i Pomorza płynących promem, na którym znajdował się pasażer z koronawirusem, zgłosiło się już do sanepidu. Wiadomo, że są zdrowi. Nie wiadomo jednak, czy były to wszystkie osoby z naszego regionu… Czytaj dalej »
Dodatek solidarnościowy - ostatni dzwonek, by złożyć wniosek i otrzymać pieniądze
2020-06-29, 15:19810 osób w Kujawsko-Pomorskiem otrzymało już dodatek solidarnościowy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Łączna kwota wypłaconych świadczeń w regionie to prawie 950 tys. zł. W skali kraju ZUS wypłacił już ten dodatek 17 tys… Czytaj dalej »
Upał i reżim sanitarny – jednak w lokalach wyborczych tłoczno
2020-06-28, 17:12Część mieszkańców bydgoskiego Fordonu postanowiła nie odkładać głosowania na ostatnią chwilę. Czytaj dalej »
Koronawirus. Trzy przypadki w naszym regionie. Raport z niedzieli 28 czerwca
2020-06-28, 12:50Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem w naszym regionie. Pozytywny wynik testu miała jedna osoba z Torunia, jedna z powiatu rypińskiego i jedna z powiatu włocławskiego. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590