Decyzją rządu, pacjenci z koronawirusem będą się leczyć w grudziądzkim szpitalu
Od poniedziałku (16.03.) Regionalny Szpital Specjalistyczny
im dr. W. Biegańskiego w Grudziądzu staje się, tzw. lecznicą jednoimienną. Oznacza to, że placówka będzie przyjmować przede wszystkim osoby zarażone bądź z podejrzeniem koronawirusa.
Jak mówił prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, szpital jest do tego zadania przygotowany.
- Decyzją rządu, decyzją ministra Łukasza Szumowskiego, po konsultacji z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem została podjęta decyzja o przekształceniu naszego szpitala w tak zwaną placówkę jednoimienną, jako jednoimienny szpital zakaźny - mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.
- Większość szpitala będzie przeznaczona dla osób z podejrzeniem, i dla osób zakażonych wirusem. Ta decyzja nie jest przypadkowa, jest to decyzja przemyślana. Nasz szpital jest doskonałą placówką medyczną i był budowany na tego typu sytuacje. Jest doskonale zlokalizowany. Dzisiaj staje się szpitalem, który ma być zabezpieczeniem dla całego województwa, dla ponad 2 milionów osób. Chciałbym też w tym miejscu zaznaczyć, że rząd powinien wziąć większą odpowiedzialność finansową za funkcjonowanie takiej placówki, jak grudziądzka. Oczywiście, dzisiaj sprawy finansowe schodzą na dalszy plan. One są dzisiaj, można powiedzieć, nieistotne. Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo i życie mieszkańców Grudziądza, ale nie tylko mieszkańców Grudziądza - całego regionu - podkreśla prezydent Maciej Glamowski.
Zobacz także
Prezenty dla tych, którzy się zaszczepią. Taki pomysł ma Lewica Razem
2021-01-07, 15:15- Szczepienie się to patriotyzm godzien nagrody - uważa Lewica Razem. Bydgoscy członkowie ugrupowania chcą, by miasto dziękowało tym, którzy zgodzili się przyjąć szczepionkę na COVID-19, przekazując im vouchery do instytucji… Czytaj dalej »
Jan Szopiński: Szczepienia już trwają, ale jest jeszcze wiele pytań [rozmowa]
2021-01-07, 11:18- Jestem wdzięczny Polskiemu Radiu PiK za to, że opublikowali Państwo na radiopik.pl listę punktów, w których mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego będą mogli zostać zaszczepieni - mówił poseł Lewicy Jan Szopiński, który… Czytaj dalej »
Nowoczesny oddział dla chorych z COVID-19. W szpitalu w Mogilnie [zdjęcia]
2021-01-06, 09:1649 łóżek ma oficjalnie otwarty we wtorek oddział wewnętrzny szpitala w Mogilnie. - Trudno teraz będzie znaleźć inny oddział, tak dobrze wyposażony w nowoczesny sprzęt, jak respiratory, kardiomonitory i inne urządzenia ratujące… Czytaj dalej »
Toruń: lekarze specjaliści czekają na ozdrowieńców w pocovidowej poradni
2021-01-05, 14:00Pierwsza w regionie poradnia postcovidowa już przyjmuje pacjentów. Kompleksowe wsparcie w dochodzeniu do zdrowia dla osób po przejściu COVID -19 oferuje Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu. Czytaj dalej »
Znane osoby zaszczepione poza kolejką. Kto za to odpowiada? Kto przeprosi?
2021-01-05, 11:00Poseł Tomasz Latos, który był dziś (05.01.) gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, mówił, że dziwi się, iż ze strony osób odpowiedzialnych za aferę na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym nie padło słowo przepraszam. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590